portable_info_pl_icon_600

Programy portable /przenośne/ nie wymagają instalacji. Pobieramy program z internetu i rozpakowujemy. W związku z tym mogą być uruchamiane na dowolnym komputerze (np. biuro, szkoła) i przenoszone na nośnikach typu dyskietka, CD, pendrive, iPod. Zapewniają nam prywatność i większe bezpieczeństwo. Możemy także przetestować niektóre programy przed instalacją na komputerze. W razie awarii systemu nie utracimy ważnych danych np. swojej poczty lub ulubionych zakładek do stron internetowych.

Część z tych aplikacji nie zaśmieca komputera dlatego, że główną ich cechą jest to, iż zapisują dane tylko do plików bezpośrednio z nimi związanych (używają pliku konfiguracyjnego zamiast wpisów w rejestrze). Pliki te, nie „fruwają” nam po całym systemie. Są położone w katalogu lub podkatalogu, z którego startuje program.

Niektóre z programów wymagają do działania np. środowiska Microsoft .NET Framework lub środowiska wykonawczego Java. Uwagi odnośnie takich wymagań zamieszczane są przy każdym programie.
Programy, które mają takie wymagania mogę nie zadziałać na niektórych komputerach (np. w kafejkach internetowych, gdzie mogą być zamontowane stare systemy, np. XP, który nie posiada środowiska .NET). Natomiast wszystkie systemy Windows (Vista,7,8,10) są już wyposażone w środowisko .NET, a środowisko Java występuje w wersji przenośnej (np. jPortable) i można je umieścić na urządzeniach przenośnych.

Wszystkie zamieszczone tutaj programy są darmowe (freeware) i posiadają polską wersję językową. Biorąc pod uwagę różne interpretacje – program darmowy (freeware) – proszę sprawdzać dokładnie licencje na stronie producenta.

Znaki towarowe, nazwy firmowe, loga itp.
Wszystkie nazwy, loga, znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością portalu PORTABLE info PL, występujące na tej stronie oraz w dokumentacji, należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Na stronie Portable info PL mogą znajdować się treści zaczerpnięte z innych stron, jednak opatrzone informacją o źródle pochodzenia, gdyby jednak wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia proszę o kontakt /zbymal@gmail.com/.

Każdy użytkownik wykorzystuje program przedstawiony na tej stronie na własną odpowiedzialność

Strona internetowa Portable info PL jest chroniona prawami autorskimi.

Kopiowanie i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną zawartości tego serwisu w części, czy całości bez wiedzy i zgody autora  jest zabronione.

Zawartość stron w tej domenie oraz nazwa domeny podlega ochronie prawnej. Uregulowane jest to ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83).

zbymal

portable_info_pl_icon_600