Ahnenblatt_icon256Ahnenblatt to stworzone przez niemieckiego programistę narzędzie do tworzenia drzewa genealogicznego. Dzięki niemu szybko stworzymy rozbudowaną historię rodziny dodając kolejno jej członków. Program posiada bardzo prosty w obsłudze interfejs. Nasza rola polega na wpisywaniu odpowiednich danych do pól im przypisanych.

Obsługuje formaty plików popularne dla programów genealogicznych (Gedcom i jego odmiany, CSV oraz własny AHN). Poza tym naszą pracę możemy wyeksportować do formatów .xml czy .html (daje nam możliwość umieszczenia na stronie internetowej). Statystki tworzone w programie można zapisać jako pliki graficzne (.jpeg, . png, .bmp, .gif), a także wszystko wydrukować.

Do każdej osoby w drzewie możemy dodawać różnorakie informacje wzbogacając je zdjęciami, filmami, dokumentami, utworami muzycznymi czy motywami graficznymi. Jeśli drzewo będzie pokaźnych rozmiarów przyda się wyszukiwarka, w którą Ahnenblatt został wyposażony. Wspiera metodę „przeciągnij i upuść” (np. do dodawania zdjęć). Ahnenblatt obsługuje  standardy Unicode, przez co nie ma problemów z międzynarodowymi znakami językowymi.

Uwaga
Program tworzy folder o nazwie „Ahnenblatt” przeznaczony na nasze pliki genealogiczne w folderze „Moje dokumenty”.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.paf / ( 6,4 MB / 16,0 MB ) Pobierz /.zip/
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots

Ahnenblatt_1Ahnenblatt_2Ahnenblatt_3Ahnenblatt_4

 

 

 

 

http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Ahnenblatt_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Ahnenblatt_icon256-150x150.pngzbymalGenealogiaAhnenblatt,Ahnenblatt portable,Dodatki,drzewo genealogiczne,Genealogia
Ahnenblatt to stworzone przez niemieckiego programistę narzędzie do tworzenia drzewa genealogicznego. Dzięki niemu szybko stworzymy rozbudowaną historię rodziny dodając kolejno jej członków. Program posiada bardzo prosty w obsłudze interfejs. Nasza rola polega na wpisywaniu odpowiednich danych do pól im przypisanych. Obsługuje formaty plików popularne dla programów genealogicznych (Gedcom i jego...