Anki (japońskie słowo oznaczające zapamiętywanie) – program komputerowy, który sprawia, że zapamiętywanie różnych rzeczy staje się łatwe. Anki posługuje się metodą nauki, która jest dużo bardziej wydajna niż metody tradycyjne i sprawi, że spędzisz na nauce dużo mniej czasu albo w tym samym czasie co dotąd nauczysz się dużo więcej. przeznaczony do nauki metodą wielokrotnych powtórzeń, których częstotliwość zależy od stopnia i tempa opanowywania materiału. Najczęściej wykorzystywany do zapamiętywania terminów, definicji, dźwięków, obrazów, a w szczególności do nauki słownictwa i zasad gramatycznych języków obcych. Karty do powtórek mogą zawierać czysty tekst, równania matematyczne zapisywane jako LaTeX, dźwięk, obraz i nagrania wideo.
Jego możliwości są tak naprawdę nieograniczone, przykładowo:
-nauka języków obcych
-nauka na egzamin z medycyny czy prawa
-zapamiętywanie imion i twarzy nowo poznanych osób
-nauka geografii
-nauka długich wierszy
-nawet ćwiczenie akordów gitarowych.

Anki opiera się na dwóch prostych koncepcjach jest to tzw. active recall testing (aktywne przywoływanie) oraz SRS (powtórki w interwałach). Koncepcje te nie są znane większości uczących się, pomimo tego, że zostały opisane w literaturze naukowej już wiele lat temu. Zrozumienie sposobu ich działania ułatwi ci efektywną naukę.

Dzięki możliwości dodawania baz danych online, posiada bardzo szeroki asortyment bezpłatnych, wielojęzycznych kursów. Bazy wiedzy programu Anki można udostępniać dla innych użytkowników, np. w kategorii baz do nauki angielskiego znajduje się ponad 1000 pakietów.
Program wykorzystuje algorytm SuperMemo w starszej wersji (SM-2), który umożliwia szybkie uczenie się dzięki specjalnemu systemowi powtarzania materiału, docierającemu do pamięci długotrwałej, opartej na krzywej zapominania. Według autorów, dana ilość wiedzy może zostać przyswojona w czasie od 10 do 50-krotnie krótszym niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod.
Programowi towarzyszy platforma AnkiWeb umożliwiająca synchronizację baz wiedzy oraz postępu nauki między różnymi urządzeniami (np. na PC czy Androida).

Uwaga
Jeśli pojawi się błąd, że „Aplikacja nie będzie działać, bo konfiguracja jest niepoprawna”, należy zainstalować bibliotekę Microsoft

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (26 MB / 90 MB) v. 2.0.44 Pobierz /.paf PAppC/ (24 MB / 83 MB) v. 2.0.36
Wersja instalacyjna: pobierz

Android

Mac OS X ; Linux/BSD ; iPhone

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/Anki_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/Anki_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaAndroid,Anki,Anki portable,LaTeX,Nauka,SuperMemo,zapamiętywanie
Anki (japońskie słowo oznaczające zapamiętywanie) – program komputerowy, który sprawia, że zapamiętywanie różnych rzeczy staje się łatwe. Anki posługuje się metodą nauki, która jest dużo bardziej wydajna niż metody tradycyjne i sprawi, że spędzisz na nauce dużo mniej czasu albo w tym samym czasie co dotąd nauczysz się dużo...