Bluefish to potężny edytor dla doświadczonych projektantów stron internetowych i programistów. Bluefish obsługuje wiele języków programowania i znaczników, ale koncentruje się na edycji dynamicznych i interaktywnych stron internetowych.
Stanowi wolne oprogramowanie i działa na większości systemów operacyjnych zgodnych z normą POSIX, m.in. na Linuksie, FreeBSD, OS X i Windows.

Bluefish jest bogatym w funkcje, a jednocześnie szybkim edytorem HTML i CSS, oferuje kolorowanie składni HTML, PHP, C, Javy, JavaScriptu, JSP, SQL, XML, Pythona, Perla, CSS, ColdFusion, Pascala, R i Octave/Matlab (możliwe jest tworzenie własnych reguł kolorowania składni), a także automatyczne zamykanie znaczników HTML I XML. Pozwala na efektywną pracę nad wieloma projektami i automatycznie przywraca ustawienia dla każdego projektu.

Posiada wsparcie dla zdalnych plików przy użyciu GVfs, wspierając FTP, SFTP, HTTP, HTTPS, WebDAV, CIFS i inne. Oferuje wiele narzędzi, takich jak spacje, dołącz linie, linie do kolumny, taśmy spacje, itp.
Pozwala na otwarcie ponad 500 dokumentów w jednym oknie programu ładując setki plików w kilka sekund. Umożliwia łatwe dostosowanie interfejsu użytkownika, m.in. poprzez tworzenie własnych pasków narzędzi. Jedną z funkcji Bluefisha jest też automatyczne generowanie galerii obrazków.
Bluefish obsługuje wiele kodowań, działa wewnętrznie w systemie kodowania Unicode (UTF-8), ale można zapisać dokumenty w dowolnym kodowaniu. Konfigurowalny przez użytkownika pasek narzędzi zapewnia szybki dostęp do często używanych funkcji.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz X-BlueFish /winPenPack/ (12 MB / 34 MB) v. 2.2.4
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/ v. 2.2.10
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/BlueFish_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/BlueFish_icon256-150x150.pngzbymalProgramowanieTworzenie stron internetowychBluefish,Bluefish portable,C++,CSS,HTML,JavaScriptu,Javy,JSP,Perla,PHP,Pythona,SQL,tworzenie stron www,XML
Bluefish to potężny edytor dla doświadczonych projektantów stron internetowych i programistów. Bluefish obsługuje wiele języków programowania i znaczników, ale koncentruje się na edycji dynamicznych i interaktywnych stron internetowych. Stanowi wolne oprogramowanie i działa na większości systemów operacyjnych zgodnych z normą POSIX, m.in. na Linuksie, FreeBSD, OS X i Windows. Bluefish jest...