Citavi pomaga na każdym etapie np. pracy naukowej – od wyszukiwania źródeł, po końcową redakcję pracy.
Citavi umożliwia dodawanie artykułów źródłowych, wyszukuje informacje bibliograficzne, pobiera z sieci pełny tekst, a jeśli jest taka potrzeba, tworzy zrzuty stron internetowych. Automatycznie dodaje strony internetowe i pliki PDF do bazy projektu z poziomu przeglądarki za pomocą wtyczki Picker, która jest dostępna dla przeglądarek Firefox, Internet Explorer i Chrome.

Niektóre możliwości Citavi:
1. Intuicyjny interfejs – nawigacja po lewej, okno edycji pośrodku, podgląd i szybka pomoc po prawej stronie ekranu.
2. Podgląd – za pomocą podglądu można bezpośrednio w Citavi czytać, przeglądać i oceniać pliki PDF, a także strony internetowe, obrazy, etc.
3. Szybka pomoc – kontekstowa pomoc dostarcza odpowiedzi i wskazówek, gdy nie wiesz co zrobić.
4. Ponad 4000 baz danych i katalogów – Citavi umożliwia dostęp do światowej klasy baz danych i katalogów bibliotecznych. Możesz nawet korzystać z opcji wyszukiwania każdego z zasobów online – opcja ta dostępna jest wyłącznie w Citavi.
Przeszukuj bazy danych największych dostawców informacji (OCLC, EBSCO, Ovid, ProQuest, Elsevier, Thomson Reuters, etc.); szukaj w WorldCat, największym katalogu online na świecie; w bibliotekach uczelnianych, narodowych i połączonych katalogach bibliotecznych oraz na stronach księgarń takich jak Amazon.
5. Kompleksowe zarządzanie tekstami – dodawanie artykułów źródłowych, wyszukuje informacje bibliograficzne, pobiera z sieci pełny tekst i jeśli jest taka potrzeba, tworzy zrzuty stron internetowych w formacie PDF.
6. Ocena źródeł – można zapisywać streszczenia, cytaty bezpośrednie i pośrednie, obrazy, komentarze czy oceny.
7. Organizuj wiedzę – słowa kluczowe pozwalają opisywać tytuły, cytaty i myśli, które można układać i grupować za pomocą zhierarchizowanych kategorii Citavi. Elastyczny system kategorii ułatwia systematyczne porządkowanie wniosków naukowych oraz publikacji i przydaje się zwłaszcza przy tworzeniu zarysu prac semestralnych, dyplomowych oraz bardziej rozbudowanych projektów badawczych.
8. Zaplanuj zadania – zintegrowany terminarz pomoże wykonać zaplanowane zadania w pracy badawczej, w tym zdobywanie materiałów, dokonywanie oceny tekstów czy zwrot książek do biblioteki. Przypomina również o terminach, umożliwia zarządzanie celami projektu i zlecanie zadań, również w ramach zespołu.
9. Pracuj zespołowo – pozwala na jednoczesną pracę wielu osób zaangażowanych we wspólne projekty w ramach sieci lokalnej, bezpiecznie i w tym samym czasie. W każdym projekcie można przypisać indywidualnie role autorów i czytelników.
10. Pisanie prac – gdy skończymy pisać, program automatycznie generuje ostateczną wersję pracy, wstawiając prawidłowo sformatowane cytaty oraz bibliografię. Z nową wtyczką do Worda wszystko jest formatowane natychmiast w wybranym stylu cytowania.

Info
Program występuje w czterech edycjach: Free, Team, Pro (dla studentów i użytku domowego ok. 250 zł) i Reader. Citavi Free jest darmową wersją startową, idealnie nadającą się do przetestowania programu w zakresie małych projektów indywidualnych wykorzystujących do 100 tytułów.
Uwaga
Citavi nie obsługuje systemu Windows XP, ponieważ wykorzystuje wersję .NET Framework 4.5.1. Tworzy ikonę na pulpicie.
Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.exe/ (100 MB / 250 MB)
Info
PORTABLE: kliknijcie dwukrotnie CitaviSetup.exe, aby rozpocząć program instalacyjny. Asystent konfiguracji poprowadzi przez instalację. Jeśli chcemy mieć wersję portable (wymaga ok. 280 MB wolnego miejsca na dysku), to wybieramy miejsce docelowe instalacji, czyli dysk flash USB i utworzony tam folder np. pod nazwą „Citavi 5”. Teraz możemy usunąć plik CitaviSetup.exe lub zapisać go do instalacji na innych komputerach. Aby uruchomić wersję portable otwieramy folder Citavi 5 > bin i klikamy dwukrotnie plik Citavi.exe.
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Citavi Picker – wtyczka do pobierania danych z innych programów, np. przeglądarki Mozilla lub programu Acrobat Reader (program zapyta czy ją zainstalować).

Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Citavi_5_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Citavi_5_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaartykuły,bibliografia,Citavi,Citavi portable,menedżer bibliografii,praca naukowa,Terminarz,zarządzanie bibliografią
Citavi pomaga na każdym etapie np. pracy naukowej - od wyszukiwania źródeł, po końcową redakcję pracy. Citavi umożliwia dodawanie artykułów źródłowych, wyszukuje informacje bibliograficzne, pobiera z sieci pełny tekst, a jeśli jest taka potrzeba, tworzy zrzuty stron internetowych. Automatycznie dodaje strony internetowe i pliki PDF do bazy projektu z poziomu...