DSpeech jest programem TTS (Text To Speech) z funkcją zintegrowanego rozpoznawania mowy ASR (Automatic Speech Recognition). Potrafi czytać na głos pisany tekst i wybrać zdania, które mają być wymawiane na podstawie odpowiedzi głosowych użytkownika. Odczytuje wprowadzony tekst pozwalając jednocześnie na dostosowanie prędkości wymowy. Został zaprojektowany w celu szybkiego i bezpośredniego dostarczania funkcji i praktycznej użyteczności wymaganej przez ten program. Tymczasem inwazyjność i zużycie zasobów są minimalne.
Otworzy dokumenty tekstowe zapisane w formatach: DOC, RTF, PDF, EPUB, XHTML lub HTML .
DSpeech nie instaluje się, jest bardzo lekki i nie zapisuje niczego do rejestru.

Oto niektóre z cech charakterystycznych DSpeech:
1. Umożliwia zapisanie w formacie WAV, MP3, AAC, WMA lub OGG.
2. Umożliwia szybkie wybieranie różnych głosów, nawet łączenie ich lub zestawienie ich w celu stworzenia dialogu między różnymi głosami.
3. Integruje system rozpoznawania głosu, który poprzez prosty język skryptowy umożliwia tworzenie interaktywnych dialogów z użytkownikiem.
4. Umożliwia skonfigurowanie głosu w sposób niezależny.
5. Pozwala na dynamiczną zmianę brzmienia podczas odtwarzania (szybkość, głośność i częstotliwość), wstawianie pauz, podkreślanie konkretnych słów, a nawet ich pisanie.
6. Pozwala na przechwytywanie i odtwarzanie zawartości schowka.
7. Jest kompatybilny ze wszystkimi silnikami głosu (zgodny z SAPI 4-5).
8. System dialogów AI. Nie bardzo użyteczne, ale zabawne, nie działa w każdym języku.
9. Można kopiować filmy, a funkcja umożliwia synchronizację napisów do odczytu (w standardowym formacie SRT) z odtwarzanego filmu (Media Player Classic i VLC Player).

Podsumowując program, wykonuje on swoją pracę bardzo dobrze, wymaga tylko minimalnej konfiguracji i został stworzony dla wszystkich typów użytkowników, zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Głosy SAPI5 są najlepsze, ale niestety często nie są rozprowadzane za darmo. Najsłynniejsze to: Cepstral, Ivona, RealSpeak, Loquendo, Acapela i VoiceWare.

Na Windows XP i nowszych wersjach, jeśli chcemy używać głosów SAPI4, to musimy je zainstalować: Pobierz/Download (800 KB)

Info
Zmiana interfejsu:
1. Do folderu z plikiem „DSpeech.exe” wklej pobrany plik z rozszerzeniem .LNG.
2. Otwórz program i wybierz nowy język z menu Options (Ustawienia) -> Interface Language (Język interfejsu).
Program nie jest przetłumaczony w 100% na język polski.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (3,1 MB / 3,9 MB) Spolszczenie /PL/ Other languages Pobierz /.paf PApps/ 1.68.87
Brak wersji instalacyjnej.
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSpeech_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSpeech_icon256-150x150.pngzbymalInne multimedialnePAFAcapela,Cepstral,DSpeech,DSpeech portable,Ivona,Loquendo,RealSpeak,rozpoznawanie mowy,SAPI,Syntezatory mowy,tekst na mowę,Text To Speech
DSpeech jest programem TTS (Text To Speech) z funkcją zintegrowanego rozpoznawania mowy ASR (Automatic Speech Recognition). Potrafi czytać na głos pisany tekst i wybrać zdania, które mają być wymawiane na podstawie odpowiedzi głosowych użytkownika. Odczytuje wprowadzony tekst pozwalając jednocześnie na dostosowanie prędkości wymowy. Został zaprojektowany w celu szybkiego i...