FET to oprogramowanie zaprojektowane w celu ułatwienia procesu organizowania zajęć dla nauczycieli, studentów i uczniów w placówkach edukacyjnych w celu opracowania harmonogramów, które najlepiej wykorzystują dostępne zasoby.
Ten program z pewnością nie jest osobistym programem do planowania harmonogramu, ale raczej narzędziem administracyjnym dla osób pracujących w systemie edukacyjnym.
Interfejs programu jest trochę nietypowy do pracy. Istnieje wiele opcji do organizowania i planowania rozkładów zajęć, więc nauka obsługi aplikacji, jak uzyskać do nich dostęp, zajmuje dość dużo czasu.

FET , czyli Free Evolutionary Timetablingto – ponieważ program nie jest już tylko rozwojowy, litera E w środku skrótu może reprezentować wszystko, co tylko użytkownicy mogą sobie wyobrazić.

Właściwości programu:
-interfejs przetłumaczony na wiele języków
-w pełni automatyczny algorytm ustalania harmonogramów umożliwiający półautomatyczne lub ręczne przydzielanie
-operacje niezależne od systemu operacyjnego
-elastyczny modułowy format XML dla pliku wejściowego, umożliwiający edycję za pomocą edytora XML lub ręcznie (poza interfejsem FET)
-możliwość przeglądania aktualnie tworzonego harmonogramu bez zatrzymywania trwającej symulacji (np. html na dysku twardym)
-ładowanie i zapisywanie z formatu CSV
-powstałe harmonogramy są przechowywane w formatach HTML, XML i CSV
-bardzo elastyczny podział (uczniowie), grupowanie: lata, grupy i podgrupy. FET umożliwia nakładanie się lat i grup oraz nie nakładanie się podgrup. Nawet poszczególni uczniowie (jako oddzielne grupy)
-ograniczenia dla algorytmu (wszystkie te ograniczenia można zmienić na życzenie – zwiększając, jako wersję niestandardową, wymagałoby to trochę więcej pamięci):
– -maksymalna liczba dni roboczych w tygodniu: 35
– -maksymalna liczba godzin dziennie: 60
– -maksymalna liczba nauczycieli: 6000
– -maksymalna grupa uczniów: 30000
– -praktycznie nieograniczone przedmioty
– -zasadniczo nieograniczona liczba działań
– -maksymalna liczba działań: 30000
– -maksymalna liczba pokoi: 6000
– -maksymalna liczba budynków: 6000
– -regulowany czas trwania każdego działania (każde działanie może trwać godzinę, dwie godziny, trzy godziny lub    więcej)
– -możliwość dodawania kolejnych nauczycieli i uczniów do każdego działania. Oznacza to, że każde działanie może mieć dowolną liczbę podgrup uczniów i dowolnej liczby nauczycieli (możliwe jest również, że nie ma nauczycieli lub nie ma studentów dla danej aktywności)
– -w rzeczywistości nieograniczona liczba ograniczeń czasowych
-szeroki zakres ograniczeń czasowych (przerwy, szacowanie pracy…)
-rozległa, elastyczna paleta ograniczeń przestrzeni (pokoje, zmiany w budynku na dzień/tydzień…).

FET jest wolnym oprogramowaniem na licencji GNU Affero General Public License w wersji 3 lub późniejszej. Można swobodnie go używać, kopiować, modyfikować i rozpowszechniać.

Info
Program jest przetłumaczony na język polski w niewielkim stopniu.
Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU AGPLv3)
Pobierz /.exe self-extracting/ (15,6 MB / 239 MB) Plik samorozpakowujący, archiwum samorozpakowujące (ang. self-extracting archive) – skompresowany zbiór plików, do rozpakowania którego nie potrzeba specjalnego programu, gdyż ma on w sobie moduł, za pomocą którego sam się rozpakowuje. Najczęściej ma rozszerzenie exe.

Brak wersji instalacyjnej.
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/03/FET_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/03/FET_icon256-150x150.pngzbymalInne Biuro-Domadministracja,FET,FET portable,harmonogram zajęć,organizowania zajęć,placówki edukacyjne
FET to oprogramowanie zaprojektowane w celu ułatwienia procesu organizowania zajęć dla nauczycieli, studentów i uczniów w placówkach edukacyjnych w celu opracowania harmonogramów, które najlepiej wykorzystują dostępne zasoby. Ten program z pewnością nie jest osobistym programem do planowania harmonogramu, ale raczej narzędziem administracyjnym dla osób pracujących w systemie edukacyjnym. Interfejs programu jest...