Osoby pracujące na wielu dyskach i mające problem z zachowaniem synchronizacji swoich folderów, mogą jako lekarstwa na tę bolączkę użyć prostego programu FreeFileSync. Porównuje i synchronizuje foldery na dyskach. Porównuje daty utworzenia i aktualizacji plików, kierując się też typem i wielkością. Można ustawić występowanie zdarzeń według harmonogramu. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wspiera metodę „przeciągnij i upuść” (drag&drop).

Program radzi sobie z plikami większymi niż 4GB i długimi nazwami plików, powyżej 260 znaków (zobacz MinFFS). Umożliwia również ustawienie automatycznej synchronizacji folderów za pomocą funkcji RealtimeSync.

Przy synchronizacji plików możemy wykorzystać cztery tryby synchronizacji:
1. Obustronna – wyszukaj oraz zastosuj zmiany po obu stronach. Wszystkie operacje na plikach takie jak usunięcia, zmiany oraz konflikty wykrywane są automatycznie przy użyciu bazy danych.
2. Lustrzana – utwórz lustrzaną kopię lewego katalogu. Cała zawartość prawego katalogu będzie usunięta bądź nadpisana zawartością lewego katalogu.
3. Uaktualnij – kopiuj nowe i zmodyfikowane pliki do prawego katalogu.
4. Własne – skonfiguruj swoje własne reguły synchronizacji.

Porównywanie plików:
1. Czas modyfikacji i rozmiar – określ różnice w plikach na podstawie czasu modyfikacji i rozmiaru.
2. Zawartość – określ różnice w plikach na podstawie ich zawartości.

W wersji 7.0 programu wprowadzono obsługę protokołu MTP (Media Transfer Protocol ) mającego wsparcie dla urządzeń z systemem Android, telefonów Apple i niektórych aparatów cyfrowych.
Uwaga
Uwaga: program proponuje zainstalowanie dodatkowych aplikacji lub gier (może być wersja bez propozycji instalacji dodatkowych komponentów). Jeżeli nie chcemy instalować, to zaznaczamy lub odznaczamy w jednym z okien instalacyjnych.

Przykładowo (mogą pojawić się inne propozycje): odznaczamy zgodę na instalację AVG PC TuneUp, :

FreeFileSync_inne_oprogramowanie

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware / Ad-supported – w niektórych wersjach)
Pobierz /.paf  PApps/ – v. 6.2

Portal PortableApps.com przestał wydawać wersję „.paf.exe” programu (ostatnia oficjalna to 6.2), ponieważ w następnych wersjach pojawiał się błąd, którego detale opisano na forum: LINK.

Pobierz /.paf  PApps/ – v. 7.9 Test 4

John T. Haller (portal PortableApps.com) wydał testową wersję 7.9 w formacie „.paf.exe” (testujcie).

MinFFS to zmodyfikowany program oparty na aplikacji FreeFileSync

Wersja instalacyjna: pobierz v. 10.0

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/FreeFileSync_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/12/FreeFileSync_icon256-150x150.pngzbymalMenedżery plikówPAF64-bit,FreeFileSync,FreeFileSync portable,Menedżery plików,Synchronizacja
Osoby pracujące na wielu dyskach i mające problem z zachowaniem synchronizacji swoich folderów, mogą jako lekarstwa na tę bolączkę użyć prostego programu FreeFileSync. Porównuje i synchronizuje foldery na dyskach. Porównuje daty utworzenia i aktualizacji plików, kierując się też typem i wielkością. Można ustawić występowanie zdarzeń według harmonogramu. Obsługa programu...