KeePass Password Safe (Professional Edition) – jest to lekkie i wygodne w obsłudze opensourc’owe narzędzie zarządzające w bezpieczny sposób naszymi hasłami. Program przechowuje loginy, hasła oraz adresy URL w zaszyfrowanej bazie danych. Dostęp do bazy danych uzyskujemy podając hasło lub plik-klucz. KeePass korzysta z mocnych i bezpiecznych algorytmów szyfrujących (Advanced Encryption Standard ; Twofish). Aplikacja pozwala na sortowanie i wyszukiwanie haseł, eksport ich do plików TXT, HTML, XML czy CSV oraz import z CSV, CodeWallet(Pro) TXT i plików TXT z Password Safe v2. Obsługuje wtyczki (np.import PIN-ów), posiada funkcję „drag&drop”. Można tworzyć kategorie i podkategorie haseł.
KeePass po uruchomieniu i otworzeniu bazy danych, hasła trzyma zaszyfrowane w pamięci, chroniąc przed ich wykradnięciem. Dodatkowo program posiada rozbudowany generator haseł.
Program jest dostępny pod różne systemy operacyjne (Windows,Linuksa, Mac OS X, Pocket PC). KeePass nie instaluje się w systemie, nie trzyma w nim żadnych plików, dzięki czemu możemy go, razem z bazą danych trzymać np. na pamięci USB. Mając 100 różnych loginów i haseł do wszelkich blogów, for, serwisów czy programów, dzięki temu programowi nie musimy zawracać sobie głowy żeby je spamiętać. Jest, to jedna z najlepszych bezpłatnych aplikacji do przechowywania zaszyfrowanych informacji.

Uwaga
Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.
Info
Spolszczenie: pobieramy plik z językiem polskim i wrzucamy, po rozpakowaniu, do folderu z programem. Otwieramy KeePass i klikamy: View > Change languages...> zaznaczamy Polish > Get more languages… i restart programu.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Info
Program w wersji 2.x jest bardziej rozbudowany w stosunku do wersji 1.x. Różnice w funkcjach: LINK
Pobierz v. 2.x ( 2,77 MB / 5,04 MB ) Spolszczenie /PL/ – v. 2.38 Pobierz  v. 1.x Spolszczenie /PL/ – v. 1.35 Inne języki / More languages Pobierz /.paf PApps/ v. 1.35 Pobierz /.paf – instalator online – PAppZ – w pierwszym oknie wpisujemy numer wersji, np. 2.38 lub 1.35)
Wersja instalacyjna: pobierz v. 2.x ; pobierz v. 1.x

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/KeePass_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/KeePass_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoPAF64-bit,Advanced Encryption Standard,Bezpieczeństwo,CSV,Hasła,HTML,KeePass Password Safe,KeePass Password Safe portable,Twofish,TXT,XML
KeePass Password Safe (Professional Edition) - jest to lekkie i wygodne w obsłudze opensourc’owe narzędzie zarządzające w bezpieczny sposób naszymi hasłami. Program przechowuje loginy, hasła oraz adresy URL w zaszyfrowanej bazie danych. Dostęp do bazy danych uzyskujemy podając hasło lub plik-klucz. KeePass korzysta z mocnych i bezpiecznych algorytmów szyfrujących...