LameXP_icon256LameXP został zaprojektowany jako GUI (nakładka graficzna) dla LAME MP3 Encoder i skierowany jest do konwersji plików audio.. LAME MP3 Encoder jest najlepszym kodekiem open-source oferującym najlepszą jakość pliku wynikowego. Istnieje i rozwijany jest od wielu lat, jednak tylko w wersji konsolowej. Dlatego powstał LameXP.

Aplikacja obsługuje takie formaty plików wejściowych: MP3, MP2, OGG/Vorbis, FLAC, MP4/AAC, AC3, DTS, WavPack, Musepack, TTA, Speex, Monkey’s Audio, Shorten, ALAC oraz WMA. Umożliwia konwersję do pliku ze zmiennym bitrate (do 496 kb/s) i obsługuje tagi ID3v1 oraz ID3v2. W celu konwersji do formatu AAC, należy ręcznie pobrać pliki kodeków w plikach instalacyjnych LameXP.

Dla zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość dostosować LAME jakości algorytm – od złej jakości (bardzo szybki) do najlepszej jakości (bardzo powoli).

Info
Pobieramy pakiet .zip, rozpakowujemy do wybranego folderu, zmieniamy nazwę LameXP.exe na LameXP-Portable.exe i uruchamiamy.

Można pobrać koder Nero AAC za darmo z oficjalnej strony Nero:
http://www.nero.com/eng/company/about−nero/nero−aac−codec.php

Uwaga
Programy antywirusowe często identyfikują LameXP jako niebezpieczny, jednak program nie zawiera żadnych złośliwych kodów i jest całkowicie bezpieczny.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: darmowy (GPL)

Pobierz (20,4 MB / 21,1 MB) Pobierz /.paf PAppC/ (30 MB / 54 MB) v. 4.13
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/LameXP_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/LameXP_icon256-150x150.pngzbymalKonwerteryPAFACC,Audio,ID3,Konwertery,Lame,LameXP,LameXP portable,MP3,Tagi mp3,WMA
LameXP został zaprojektowany jako GUI (nakładka graficzna) dla LAME MP3 Encoder i skierowany jest do konwersji plików audio.. LAME MP3 Encoder jest najlepszym kodekiem open-source oferującym najlepszą jakość pliku wynikowego. Istnieje i rozwijany jest od wielu lat, jednak tylko w wersji konsolowej. Dlatego powstał LameXP. Aplikacja obsługuje takie formaty plików...