LiberKey to bezpłatne, francuskie narzędzie pozwalające zgromadzić interesujące nas programy w wersji portable dla systemu Windows (podobny do PortableApps.com Platform). Będą one bezpośrednio uruchamiane z urządzenia przenośnego lub z dysku twardego (możemy go zainstalować w dowolnym folderze na dysku twardym i uruchamiać automatycznie podczas startu systemu).
Obsługuje ponad 300 programów ułożonych w kategoriach (audio, wideo, grafika, sieć, biuro, wideo, gry…), przygotowanych w trzech paczkach: Basic (14 programów), Standard (86 programów) i Ultimate (153 programy). Instalujemy LiberKey, na przykład, na pamięci USB i wybieramy jedną z gotowych paczek lub pobieramy interesujące nas programy z dostępnej bazy programów (w formacie .lks) na stronie aplikacji.

Możliwości programu:
-automatyczna aktualizacja programów online
-grupowania programów według własnych potrzeb
-tworzenie skrótów na pulpicie
-przypisywanie rozszerzeń plików otwieranych przez wybraną aplikację
-automatyczne wykrywanie środowiska uruchomieniowego Microsoft .NET Framework
-możliwość dodawania własnych programów portable (brak dla nich automatycznej aktualizacji).

Każda z aplikacji ma zazwyczaj oddzielnie przechowywane dane i katalogi wykonywalne, aby umożliwić łatwe tworzenie kopii zapasowych lub synchronizacji danych.

Przy pierwszym uruchomieniu, któregoś z programów, pojawi się tablica informująca o licencji. Należy zaznaczyć „J’accepte les conditions…” i zatwierdzić klikając na „Accepter”.

Katalog wszystkich aplikacji – LINK.

Skróty na pulpicie – żeby je aktywować musimy tę czynność wykonać ręcznie przeciągając na pulpit ikonę wybranego programu (LiberKey zapisuje w ustawieniach ich położenie). Później można je usunąć klikając w ustawieniach „Usunięcie przenośnych skrótów”. Jeśli chcemy, aby znowu pojawiły się na pulpicie klikamy „Dodaj skróty przenośne”.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /instalator/ (4,46 MB / 23,6 MB )
Zmiany w wersji: link
Zrzuty ekrany / Screenshots

LiberKey_1 LiberKey_2 LiberKey_3 LiberKey_4 LiberKey_5 LiberKey_6 LiberKey_7 LiberKey_8 LiberKey_9

http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/LiberKey_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/LiberKey_icon256-150x150.pngzbymalSystemowe64-bit,LiberKey,LiberKey portable,Menu,programy portable
LiberKey to bezpłatne, francuskie narzędzie pozwalające zgromadzić interesujące nas programy w wersji portable dla systemu Windows (podobny do PortableApps.com Platform). Będą one bezpośrednio uruchamiane z urządzenia przenośnego lub z dysku twardego (możemy go zainstalować w dowolnym folderze na dysku twardym i uruchamiać automatycznie podczas startu systemu). Obsługuje ponad 300 programów...