Orwell Dev-C++ (Dev-C++) jest popularnym wśród programistów zintegrowanym środowiskiem programistycznym IDE, obsługującym język C i C++ w systemach Windows.
Jest zintegrowany z MinGW (port GCC, dostarczający darmowe i otwarte środowisko oraz narzędzia pozwalające na kompilację natywnych plików wykonywalnych dla platformy Windows), czyli z windowsowym portem kompilatora GCC (zestaw kompilatorów do różnych języków programowania rozwijany w ramach projektu GNU i udostępniany na licencji GPL oraz LGPL).
Posiada niezbędne funkcje do pisania kodów źródłowych programów pracujących w konsoli oraz złożonych aplikacji z graficznym interfejsem (GUI) oraz pozwala pisać kody źródłowe programów i gier komputerowych (biblioteki Direct3D i OpenGL). Oferuje wielookienkowy edytor kodu źródłowego, autouzupełnianie i podświetlanie składni, wbudowany system kontroli wersji CVS, mechanizm kart do pracy z wieloma plikami, przeglądarkę klas, obsługę skrótów klawiaturowych, rozszerzanie funkcjonalności za pomocą DevPack-ów (rozszerzenia programu, pozwalające mu korzystać z różnych bibliotek, szablonów i narzędzi, np. z DirectX-a, z biblioteki Allegro, OpenAL czy wxWidgets), opcje podpowiedzi i uzupełniania kodu oraz wiele innych. Posiada przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny.

Dev-C++ został pierwotnie stworzony przez programistę Colina Laplace’a i jego zespół – Bloodshed Software. Program od 2005 roku nie jest rozwijany, a na bazie Dev-C++ jest rozwijany nowy program o nazwie wxDev-C++. Natomiast od czerwca 2011 holenderski programista o pseudonimie Orwell wydaje kolejne wersje Dev-C++ pod nazwą Orwell DevC++.

Info
Ustawianie interfejsu w języku polskim: Tools > Environment Options > Language> Polish
Działa w systemach: XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware – GPL)

Pobierz /.paf/ (52 MB / 281 MB) Pobierz /.7z/
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
Orwell_Dev-Cpp_1 Orwell_Dev-Cpp_2 Orwell_Dev-Cpp_3 Orwell_Dev-Cpp_4 Orwell_Dev-Cpp_5 Orwell_Dev-Cpp_6
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/02/Orwell_Dev-C_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/02/Orwell_Dev-C_icon256-150x150.pngzbymalProgramowanieC++,CVS,Dev-C++,DevPack,DirectX,Orwell Dev-C++,programowanie,wxWidgets
Orwell Dev-C++ (Dev-C++) jest popularnym wśród programistów zintegrowanym środowiskiem programistycznym IDE, obsługującym język C i C++ w systemach Windows. Jest zintegrowany z MinGW (port GCC, dostarczający darmowe i otwarte środowisko oraz narzędzia pozwalające na kompilację natywnych plików wykonywalnych dla platformy Windows), czyli z windowsowym portem kompilatora GCC (zestaw kompilatorów do...