qTox jest komunikatorem do bezpiecznej wymiany wiadomości dla wszystkich, oparty na protokole Tox. Jest to protokół typu peer-to-peer („każdy z każdym”), również do połączeń wideo, który oferuje szyfrowanie końcowe. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznej i łatwo dostępnej komunikacji dla każdego. Implementacja protokołu jest publikowana jako wolne oprogramowanie na licencji GNU General Public License (GPL) w wersji 3 lub późniejszej.

Wraz z rosnącym globalnym systemem rządowej inwigilacji, qTox zapewnia prostą w użyciu aplikację, która pozwoli Ci na kontakt i wymianę wiadomości z Twoimi znajomymi oraz bliskimi bez obaw o to, że ktoś Cię podsłuchuje. Podczas gdy inne znane serwisy wymagają opłat, qTox jest całkowicie bezpłatny i pozbawiony reklam.

Obecnie światowe rządy wydają się niezwykle zainteresowane tym, co mówisz w Internecie. qTox został stworzony z żelazną zasadą „prywatność przede wszystkim”, a my nie jesteśmy skłonni do kompromisów. Twoje bezpieczeństwo ma dla nas najwyższy priorytet i nie ma na świecie niczego co sprawiłoby, że zmienilibyśmy nasze poglądy.

qTox oferuje:
– wiadomości – prywatne, szyfrowane wiadomości
– rozmowy – dzwoń do znajomych używając bezpłatnej i bezpiecznej funkcji rozmów
– rozmowy wideo – porozmawiaj twarzą w twarz ze swoimi znajomymi przy użyciu opcji bezpiecznej rozmowy video
– bezpieczeństwo – traktuje Twoją prywatność bardzo poważnie. Dzięki zaawansowanej technologii szyfrowania masz pewność, że jedynymi osobami które przeczytają Twoją wiadomość będziecie Ty i Twoi odbiorcy
– łatwość w obsłudze – w przeciwieństwie do innych aplikacji umożliwiających bezpieczną komunikację, nie wymaga od Ciebie bycia zaawansowanym użytkownikiem komputera. Program jest gotowy do uruchomienia zaraz po pobraniu, stworzony z myślą o wszystkich użytkownikach i bazuje na prostym interfejsie skupionym na łatwości w obsłudze
– wolność – masz prawo do zarówno użytkowania, jak i modyfikowania qToxa, nigdy nie będzie męczyć Cię reklamami, ani wymagać od Ciebie płatności za jakąkolwiek funkcję programu.

Projekt jest tworzony przez społeczność programistów z całego świata skupionej wokół sieci GitHub.
Komunikator qTox nie jest jedynym, który wykorzystuje protokół Tox. Oto inne: uTox, Ricin, Toxygen, Toxic, Antox czy Antidote.

Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: Bezpłatny (GPL v3)
Pobierz /64-bit/ (19 MB / 41 MB) Pobierz /32-bit/
Info
1. Pobierz pakiet ZIP i wyodrębnij go do wybranego folderu
2. Uruchom qTox.exe
3. Utwórz nazwę użytkownika i opcjonalne hasło
4. Kliknij przycisk ustawień (ikona koła zębatego), wybierz kartę „Zaawansowane” i wybierz „Make Tox portable” (Zrób Tox przenośnym).

Opcjonalnie zamknij program i usuń folder C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\tox\

Wersja instalacyjna: pobierz /64-bit/ ;  pobierz /32-bit/
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/qTox_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/qTox_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryAntidote,Antox,komunikator,qTox,qTox portable,Ricin,Tox,Toxic,Toxygen,uTox
qTox jest komunikatorem do bezpiecznej wymiany wiadomości dla wszystkich, oparty na protokole Tox. Jest to protokół typu peer-to-peer ('każdy z każdym'), również do połączeń wideo, który oferuje szyfrowanie końcowe. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznej i łatwo dostępnej komunikacji dla każdego. Implementacja protokołu jest publikowana jako wolne oprogramowanie na licencji...