Scribus – program do składu tekstu (DTP). Możliwe zastosowania programu, to publikacje przeznaczone do druku (biuletyny, broszury, gazetki itd.) oraz interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF.

Scribus zalicza się do tej samej kategorii programów co Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign – z tą zasadniczą różnicą, że Scribus jest wolną i dostępną za darmo aplikacją.

Scribus wyposażony jest w obsługę fontów TrueType, Type 1 i OpenType oraz funkcje importu i eksportu do powszechnie używanych formatów graficznych, m.in. SVG, PostScript, EPS, PDF, TIFF, PNG, JPEG”. Tyle Wikipedia.

Scribus jest wolną i wolnodostępną aplikacją do DTP dla Linuksa i innych odmian Uniksa, włącznie z systemem Mac OS X i Windows. Scribus Wiki utworzony został, aby dać użytkownikom tego programu miejsce na zamieszczanie materiałów pomocniczych i porad dotyczących Scribusa i DTP.

Info
Więcej na Scribus Wiki (strona w języku polskim) o tej aplikacji i o darmowych, polskich czcionkach przeznaczonych do druku.

Scribus_splash

Uwaga
W systemie wymagana jest biblioteka GPL Ghostscript, która jest interpreterem języków PostScript (PS) oraz Portable Document Format (PDF), który umożliwia ich konwersję na wiele formatów. Pobrać można TU.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8
Licencja: bezpłatny (GPL)

Pobierz – v. 1.5.3 test /.paf / Pobierz  /.paf / ( 72 MB / 206 MB ) GPL Ghostscript /.paf /
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/
– v. 1.5.3

Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/
– v. 1.4.6

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Scribus_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/02/Scribus_icon256-150x150.pngzbymalDrukPAFDruk,DTP,EPS,JPEG,OpenType,PDF,PNG,PostScript,Prezentacje,Scribus,Scribus portable,SVG,TIFF,TrueType,Type 1
Scribus – program do składu tekstu (DTP). Możliwe zastosowania programu, to publikacje przeznaczone do druku (biuletyny, broszury, gazetki itd.) oraz interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF. Scribus zalicza się do tej samej kategorii programów co Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign – z tą zasadniczą różnicą, że Scribus jest...