Sky Chart (Cartes du Ciel) to program, który pozwala rysować wykresy map nieba, korzystając według danych z 16 katalogów gwiazd i mgławic (pozycje planet, planetoid i komet są widoczne). Aktualne katalogi map gwiazd i planet można pobrać z Internetu.
Został on zaprojektowany, aby móc produkować mapy wszystkich typów do indywidualnych potrzeb obserwacji.
Wiele ustawień pozwala na wybór indywidualnie lub automatycznie, które katalogi będą w użyciu, jaki będzie kolor i wymiary gwiazd i mgławic, sposób reprezentacji planet, wyświetlanie etykiet i siatek współrzędnych, nakładanie zdjęć, warunki widoczności i inne. Aplikacja pozwala również sterować elektronicznymi teleskopami.
Cartes du Ciel (Sky Chart) pozwala odtworzyć wygląd nieba w dowolnym czasie z dowolnego punktu na Ziemi. Wskazuje położenie Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisz, Saturna i 1377 najjaśniejszych gwiazd na niebie.
Wszystkie wartości czasu i miejsca są automatycznie obliczane od współrzędnych geograficznych oraz informacji o czasie przewidzianym przez komputer. Jeśli nie wykryje naszych współrzędnych geograficznych, ustawi się automatycznie na Paryż (program jest francuski – autor Patrick Chevalley).
Mapy nieba można eksportować do takich formatach graficznych jak: JPEG, BMP, TIFF, GIF i PICT (Apple Macintosh).
Po kliknięciu na punkt na mapie, aplikacja wyświetla nazwę wybranej konstelacji z listy rozwijanej, każdą w innym kolorze. Jeśli najbliższa gwiazda ma swoją nazwę również jest wskazana.
Oprogramowanie to jest często dodawane do teleskopów, które są w sprzedaży.

Info
Katalogi obiektów astronomicznych dostępne są na stronie domowej programu (Additional Catalog). Można je również automatycznie pobrać z poziomu programu lub z portalu SourceForge.
Działa w systemach: Windows 2000,XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz /32-bit .zip/ (48 MB / 109 MB)  Pobierz /64-bit .zip/
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit .exe/ ; pobierz /64-bit .exe/
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Sky_Chart_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Sky_Chart_icon256-150x150.pngzbymalEdukacja64-bit,Astronomia,Cartes du Ciel,Cartes du Ciel portable,generowanie map nieba,Gwiazdy,Planety,Sky Chart,Sky Chart portable,teleskop
Sky Chart (Cartes du Ciel) to program, który pozwala rysować wykresy map nieba, korzystając według danych z 16 katalogów gwiazd i mgławic (pozycje planet, planetoid i komet są widoczne). Aktualne katalogi map gwiazd i planet można pobrać z Internetu. Został on zaprojektowany, aby móc produkować mapy wszystkich typów do indywidualnych...