7 Star Browser 2.0.62.24 portable

14 komentarzy

 1. Mieczysław Pajek pisze:

  Przeglądarka ta, którą jakiś czas temu próbowałem i sprawdziłem jako dość szybką, niestety w kwestii interfejsu w języku polskim nie poprawiła się a wprost przeciwnie po instalacji udostępnia język chiński a nie angielski. Czy pan Zbymal ma jakieś nowe wiadomości w tej sprawie czy nic się nie zmieniło. Zdaje się, że któraś z wersji beta umożliwiała użytkowanie w języku polskim ale moje samodzielne poszukiwania wyświetlają mi przeważnie rosyjskie portale. Jeśli Pan jako ekspert i autor tej strony mógłby mi podać jakiś link, z którego można by było pobrać wersję przeglądarki z funkcjonującym polskim interfejsem to byłbym wdzięczny. Nawet angielski interfejs też byłby do zaakceptowania gdyż mógłbym ewentualnie podjąć się realizacji spolszczenia po wskazaniu przez Pana, gdzie można by znaleźć plik z interfejsem anglojęzycznym. Najlepiej by było gdyby taki plik otwierał się w notatniku.

  • zbymal pisze:

   Musimy zadać sobie tu pytanie, czy warto się zajmować przeglądarką? Ostatnia aktualizacja jest z zeszłego roku i jak do tej pory nie pojawiły się kolejne wersje. Również do tej pory nikt nie odpowiedział na pytanie, jak ustawić język polski.
   W wersji portable, które są zamieszczone na stronie, przeglądarka otwiera się w języku angielskim, są jeszcze języki: chiński (Simpl. & Tradit.), angielski (UK & US), , portugalski (Brazil) i hiszpański (w folderze 7Star_2.0.62.24_x64 > 2.0.62.24 > Locales).
   W innych przeglądarkach opartych na Chromium można wstawić język polski wrzucając plik “pl.pak” (niestety nie w formacie .txt) właśnie do folderu “Locales”.
   Tu są wszystkie języki do Chromium: https://mega.nz/#!QUQS1QIB!NsqfkRSF3UwpGouuTOZ_gymm_a74-PVffjem2h5B1-s
   W przypadku 7 Star Browser metoda dodania języka polskiego nie sprawdza się. Wprawdzie przeglądarka otwiera się w języku polskim, ale niewiele zwrotów jest przetłumaczonych, a inne pozycje nie wyświetlają się wcale (widać to na załączonym zrzucie ekranu). Myślę, że to samo będzie się działo w przypadku wersji instalacyjne. Tyle z mojej strony, innej recepty nie mam, a przeglądarkę zostawiam.
   Zrzut ekranu: https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2019/05/7_Star_Browser_PL.jpg

 2. Jaś Taś Taś Obiektywniś pisze:

  W wersji stable pomimo żądania ustawienia języka polskiego, z reguły nie zostaje zassany polski plik językowy do folderu locales. Stąd problem po restarcie z pojawieniem się naszego języka. Zapożyczony z innych przeglądarek Chrome plik PL nie do końca właściwie tłumaczy, bywa, że zrywa program. Trzeba by znaleźć odpowiedni plik językowy (odpowiadający wersji), albo przesiąść się na beta. Tam z tym jest lepiej…

 3. Piotrek pisze:

  U mnie – wersja 2.0 beta 64bit – język polski jest od razu przy pierwszym uruchomieniu.

  • zbymal pisze:

   Wersja 2.0 beta rozpoznaje język systemu i taką wersję uruchamiałem. Do głowy by mi nie przyszło, że w wersji stabilnej jest kłopot z językami.

 4. And-Wil pisze:

  Jak ustawić język polski?

  • zbymal pisze:

   Powinno być tak: Menu > Setting > Show advanced settings… > Languages > Language and input settings… > w nowym oknie > Add > Polish > Ok > Display 7Star in this language i restart przeglądarki.

   Jednak Chińczycy coś zepsuli, bo po restarcie dalej jest język angielski (nawet po wyrzuceniu z listy English i English US).
   Chyba, że 7 Star musi być domyślną przeglądarką w systemie, ale tego nie sprawdzałem.

 5. zbymal pisze:

  Znalazłem w Internecie chińską przeglądarkę 7 Star Browser, więc wstawiam na stronę. Może kogoś zainteresuje. Nie widziałem jej na polskich portalach z oprogramowaniem.

  • Mieczysław Pajek pisze:

   Usiłowałem pobrać – bezskutecznie. Proszę Pana Zbymala aby sprawdził udostępnione przez siebie linki oraz czy interfejs jest rzeczywiście także w polskim języku.

   • zbymal pisze:

    Dzięki za info, faktycznie linki nie działały. Pliki leżą na serwerach portalu Softpedia i nie wiem, czy oni zmienili, czy ja popełniłem błąd. Teraz można pobierać.
    Jeśli chodzi o polski język, to jest, bo uruchamiałem przeglądarkę, widać to na zrzutach ekranu, które są powyżej.

    • Mieczysław Pajek pisze:

     Zaraz sprawdzę czy udostępnione przez Pana nowe linki umożliwiają pobranie 7 browser. Ja miałem już udaną próbę pobrania z innego źródła i na próbę miałem już zainstalowaną tę przeglądarkę, chciałem bowiem wypróbować kolejny produkt oparty na chrom. Jak dotąd pod względem indywidualnej konfiguracji odpowiadał mi Cent Browser ale także nie do końca. Po przeczytaniu Pańskiego opisu 7 browser a w szczególności o możliwości wykorzystywania dwóch jąder przeglądarek – Internet Explorer i Chrome sądziłem, że jest to coś co najbardziej mi odpowiada ale jeśli rzeczywiście ma ten polski interfejs bowiem moja pierwsza próba instalacji ukazała mi język angielski. Więc nie wiem dokładnie jak przejść na polski. Spróbuję raz jeszcze instalacji po udanym mam nadzieję pobraniu setupu z Pańskiego linku.

    • Mieczysław Pajek pisze:

     Próbowałem pobrać z Pańskich linków po raz kolejny i na wszystkich po kliknięciu w odnośnik ukazywało się to: “407 – Gone” – nie mogę więc sprawdzić polskiego interfejsu ani możliwości konfiguracyjnych jakie ew. daje 7 browser. Moje ww. próby pobrania były z przeglądarki SuperBird.

     • zbymal pisze:

      Myślę, że teraz rozwiązałem problem pobierania. Wrzuciłem wersje portable na serwer MEGA.

      • Mieczysław Pajek pisze:

       Ja mam aktualnie zainstalowaną wersję instalacyjną pobraną ze strony producenta ale w dalszym ciągu brakuje mi polskiego interfejsu – czy wersja portable ustawia polski język automatycznie? Prosiłbym o odpowiedź na mój adres mejlowy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.