Aplikacja Apetito stanowi bazę przepisów kulinarnych, która w łatwy i ciekawy sposób umożliwia sprawdzenie jakie potrawy można przygotować z produktów znajdujących się obecnie w naszym domu. Samo działanie aplikacji jest niezwykle przyjazne i intuicyjne, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię produktów a z niej stosowne składniki, aby aplikacja zaprezentowała nam dopasowane do nich przepisy. Wybrane przepisy są automatycznie pobierane z serwisu www.niemarnuje.pl, która jest strona kampanii Banków Żywności a symbolem kampanii jest uśmiechnięta kanapka. Strona niemarnuje.pl umożliwia każdemu użytkownikowi dodawanie swoich przepisów do portalu.
Zaprezentowana lista przepisów uszeregowana zostanie w kolejności od tych, do których brakuje nam najmniej składników w stosunku do wszystkich składników potrzebnych w danym przepisie. W przypadku gdy wskazane składniki są zbyt małym zbiorem do przygotowania kompletnej potrawy lub takiego przepisu nie ma w bazie, aplikacja wskaże przepisy, które wykorzystują wskazane produkty (lub ich część) ale także wymagają dodatkowych. Apetito daje ponadto możliwość przeglądnięcia i wydrukowania każdego przepisu.
Bank Smaków powstał w oparciu o technologię Adobe AIR, która umożliwia jego działanie poza przeglądarką internetową. Aplikację Apetito można uruchomić pod różnymi systemami operacyjnymi – Windows, Linux, Mac OsX, zadziała także bez dostępu do sieci, dzięki temu że przepisy są zapisywane w lokalnej bazie danych. Aktualność bazy zapewnia mechanizm, który po każdym uruchomieniu sprawdza czy na serwerze nie pojawiły się nowe przepisy, zaś aktualizacje samej aplikacji są przeprowadzane przez sam framework AIR.

Program do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego środowiska Adobe Air /program scalony z Adobe Air/.

Program do działania wymaga w systemie środowiska .NET Framework 3.5 lub wyżej.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7
Licencja: bezpłatna (freeware)
Strona domowa – strona nieaktywna
Pobierz (26,1 MB / 63,2 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz – v. 1.0.3
Polish

Apetito_1Apetito_2

https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/06/Apetito_icon_48.png?fit=48%2C48&ssl=1https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/06/Apetito_icon_48.png?resize=48%2C48&ssl=1zbymalDodatkiApetito,Apetito portable,Gotowanie,Hobby,Jedzenie,Książka kucharska,Kucharska
Aplikacja Apetito stanowi bazę przepisów kulinarnych, która w łatwy i ciekawy sposób umożliwia sprawdzenie jakie potrawy można przygotować z produktów znajdujących się obecnie w naszym domu. Samo działanie aplikacji jest niezwykle przyjazne i intuicyjne, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię produktów a z niej stosowne składniki, aby aplikacja zaprezentowała nam dopasowane...