ASCII Art Maker –  to prosty w obsłudze program do tworzenia grafiki ASCII z obrazów i tekstu. Umożliwia wybranie znaków lub ich wybór losowy.

Cechy ASCII Art Maker:
– tworzenie grafik ASCII ze zdjęć, obrazów
– zapisuje jako HTML, TXT, RTF, BMP, JPG, GIF, PNG
– edytor ASCII (tworzenie i zapisywanie obrazów ASCII)
– zmiana jasności, kontrastu, nasycenia
– obrót grafiki (poziom, pion – 90/180/270 stopni)
– niestandardowe symbole
– zmiana rozmiaru obrazu
– zmiana czcionki
– opcja wydruku
– tapeta na pulpit

Uwaga
Jeśli zmienicie język interfejsu na inny, niż polski, nie powrócicie później do języka polskiego. Lekarstwem na to, jest usunięcie programu i ponowne rozpakowanie z pliku ASCIIArtMaker1.72PL.rar.
Info
Program jest w 100 % bezpłatny, mimo, że polskie portale podają go jako płatny. W pliku ReadMe – EN.txt autor pisze, że od wersji 1.72 program jest bezpłatny.

Jak przerobić obraz na tekst za pomocą programu ASCII Art Maker:

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7
Licencja: bezpłatny (freeware)
English, Polish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
ASCII_Art_Maker _1
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/05/ASCII_Art_Maker_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/05/ASCII_Art_Maker_icon256-150x150.pngzbymalTworzenie i obróbka grafikiASCII,ASCII Art Maker,ASCII Art Maker portable
ASCII Art Maker -  to prosty w obsłudze program do tworzenia grafiki ASCII z obrazów i tekstu. Umożliwia wybranie znaków lub ich wybór losowy. Cechy ASCII Art Maker: - tworzenie grafik ASCII ze zdjęć, obrazów - zapisuje jako HTML, TXT, RTF, BMP, JPG, GIF, PNG - edytor ASCII (tworzenie i zapisywanie obrazów ASCII) -...