Balabolka 2.15.0.800 portable

Balabolka portable

Balabolka umożliwia nam przekształcanie tekstu do postaci plików audio. Obsługuje dane zapisane w formatach TXT, DOC, RTF, ODT, FB2, HTML i PDF. Tekst można zapisać jako pliki WAV, MP3, WMA, OGG. W programie można dodawać tagi ID3 do plików MP3.

Aplikacja korzysta z Microsoft Speech API (SAPI), który dodaje do programu wiele opcji.  Między innymi pozwala na zmianę parametrów głosu, w tym szybkość i wysokość dźwięku. Gdy plik dźwiękowy jest odtwarzany na komputerze lub w nowoczesnych cyfrowych odtwarzaczach audio, tekst jest wyświetlany synchronicznie (w ten sam sposób, jak teksty do piosenek).

Balabolka – to rosyjskie słowo, oznaczające: gaduła.

Program pozwala wykorzystywać głosy cyfrowe, wspierające SAPI 4, SAPI 5 lub Microsoft Speech Platform. Istnieją darmowe i płatne (komercyjne) silniki rozpoznawania mowy. Najbardziej wysoką jakość syntezy mowy zapewniają głosy komercyjne.

BalabolkaCzęsto zadawane pytania /PL/

BEZPŁATNY SYNTEZATOR MOWY 22 kHz – nie sprawdzałem!
Folder zawiera bezpłatny syntezator, który posiada głos polski i angielski w jednym 22 khz, o bardzo dobrej jakości syntezy, posiada dostępny słownik, współpracuje ze skreenraderem NVDA, Ivona Rader i innymi czytnikami. Po zainstalowaniu z powodzeniem zastąpi systemowy syntezator, który jest bardzo brzydki i mało zrozumiale mówi . /POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH w Hrubieszowie/
Pobierz

Sprawdzanie pisowni (Spell Checking) będzie aktywne w wersji przenośnej programu, jeśli pobierzemy słownik języka (Polski i inne), rozpakujemy archiwum, a następnie folder “hunspell” wrzucamy do folderu Balabolki. Wtedy program ładuje pliki do sprawdzania pisowni z dysku przenośnego, a nie z komputera użytkownika. Do programu Balabolka można pobrać również skórki.

Przenośna (portable) wersja nie potrzebuje instalacji, jest kompatybilna z zainstalowaną “stacjonarną” wercją Balabolka, nie wprowadza danych do rejestru Windows i nie zostawia po sobie żadnych plików konfiguracji na komputerze. Pobierz archiwum z programem i rozpakuj go np. na pamięci USB.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Arabic, Armenian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Dutch, English, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian (Cirillic & Latin), Slovak, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...