BlackCoin 2.13.2.9 portable

BlackCoin

BlackCoin to system płatności elektronicznych peer-to-peer używający tej samej waluty kryptograficznej, która jest również nazywana alternatywną walutą cyfrową (wirtualną). Zasada działania sieci jest w pewnym stopniu podobna do kryptowaluty Bitcoin i polega na wykorzystaniu otwartego i zdecentralizowanego dziennika transakcji – blokowania, innymi słowy „łańcuchów bloków”.

BlackCoin to system typu open source stworzony przez rosyjskiego programistę Rat4 (Pavel Vasin) w celu wykazania, że odrzucenie zasady „wydajności pracy” (PoW) nie ma krytycznego znaczenia dla stabilności i bezpieczeństwa kryptowaluty. BlackCoin zapewnia pracę swojej sieci poprzez tak zwane „monety”, w oparciu o dowód udziału własności (ang. English Proof-of-Stake/PoS). Użytkownicy muszą jedynie włączyć program BlackCoin na komputerze o dowolnej wydajności, która zapewnia dochód proporcjonalny do salda portfela (około 1% rocznie). Liczba transakcji z BlackCoin jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi walutami cyfrowymi, a od czasu jej wprowadzenia BlackCoin nie opuścił 20 najlepszych cyfrowych walut pod względem kapitalizacji rynkowej. W sierpniu 2014 roku, w trybie online wymiany alternatywnych kryptowalut (tzw. „Altcoyins”), Bittrex uruchomił wyspecjalizowany rynek, umożliwiający użytkownikom kupowanie innych monet za pomocą waluty BlackCoin.

W czerwcu 2014 r. BlackCoin został dodany do możliwości sprzętowych terminali płatniczych Coinkite. Terminal Coinkite ma podobną funkcjonalność do terminali do obsługi kart debetowych używanych w handlu detalicznym. Terminale płatnicze Coinkite są instalowane na całym świecie, a agencja reklamowa Max Borges stała się pierwszą firmą, która otrzymała zapłatę za swoje usługi w BlackCoin.

Początkowa synchronizacja programu zajmie trochę czasu i pobierze wiele danych. Trzeba upewnić się, że mamy wystarczającą przepustowość łącza internetowego i pojemność dla całego rozmiaru łańcucha bloków (od 2,6 do 4 GB).

Mamy również swoje elektroniczne pieniądze, czyli Polcoin, jest on pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt, w który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał.

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Program /.zip/ uruchamiamy plikiem lore-qt.exe. Program /.paf.exe/ testowany na systemie Windows 10

Blockchain, oryginalnie block chain (łańcuch bloków) – architektura przechowywania informacji w sposób gwarantujący niezmienność danych historycznych. Podstawowa architektura kryptowalut przechowywania danych o transakcjach.

Początkowa synchronizacja Blackcoin zajmie trochę czasu i pobierze dużo danych. Powinieneś upewnić się, że masz wystarczającą przepustowość i przestrzeń dyskową dla pełnego rozmiaru łańcucha bloków (ponad 7,14 GB).

Aby przyspieszyć synchronizację łańcucha bloków, dodany jest cały łańcuch do pobrania. Łańcuch powstał 28.11.2020 r. Zawartość pliku .zip należy wyodrębnić do folderu PortableApp Data. Na przykład: „…\BlackmorePortable\Data\Blackmore\”

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Spanish + 80

You may also like...