Buttercup 2.15.1 portable

Buttercup

Buttercup na komputery stacjonarne to niezwykle prosty menedżer haseł, który ułatwia zarządzanie nimi. Używa bardzo silnego szyfrowania, aby chronić poufne dane za pomocą jednego hasła głównego – używaj silnych i bardzo złożonych haseł dla każdej usługi i pozwól aplikacji Buttercup przechowywać je w bezpieczny sposób. Stworzyli go programiści z Finlandii, Perry Mitchell i Sallar Kaboli.

Program Buttercup można pobrać i używać za darmo i jest dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux. Użyj go razem z rozszerzeniem przeglądarki i aplikacją mobilną, aby uzyskać dostęp do haseł z każdego miejsca.

Archiwa mogą być synchronizowane między wieloma urządzeniami za pomocą usługi hostingowej obsługiwanej przez użytkownika lub konta hostowanego przez My Buttercup.

Zarządzanie hasłami jest kluczowym narzędziem, gdy jesteś obecny w Internecie. Ważne jest, aby wszystkie Twoje konta online używały silnych i unikalnych haseł, aby znacznie trudniej było się do nich włamać. Nawet jeśli ktoś włamie się na jedno z Twoich kont, posiadanie unikalnych haseł oznacza, że prawdopodobieństwo, że osoba atakująca uzyska dalszy dostęp do Twoich kont, jest znacznie zmniejszone.
Bez menedżera haseł, takiego jak Buttercup, zarządzanie różnymi hasłami dla każdej usługi byłoby bardzo uciążliwe. Jeśli pamiętasz swoje hasła, to dobry znak, że nie są wystarczająco silne. Najlepiej byłoby, gdybyś zapamiętał główne hasło do swojego skarbca w Buttercup.

Podstawowe cechy menedżera haseł Buttercup:
 • Bezpieczeństwo
  Silne sejfy z 256-bitowym szyfrowaniem AES, które spełniają dzisiejsze standardy bezpieczeństwa. Zapewniamy, że Twoje hasła są bezpieczne.
 • Prostota
  Łatwe w użyciu interfejsy z podstawowymi koncepcjami sprawiają, że przechowywanie i wyszukiwanie danych logowania jest bardzo proste.
 • Środki ostrożności
  Buttercup bezpiecznie szyfruje dane w chronionych plikach. Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami, aby upewnić się, że skarbiec jest bezpieczny, nawet jeśli zostanie ujawniony:
  -wybierz unikalne hasło, które nie jest używane nigdzie indziej
  -używaj bardzo zróżnicowanego zestawu różnych znaków – takich jak znaki alfanumeryczne, symbole i spacje
  -używaj długiego hasła – im dłuższe, tym lepiej
  -nie umieszczaj w haśle słów ani nazw
  -nigdy nie udostępniaj nikomu swojego hasła.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nikt powiązany z Buttercupem nigdy nie poprosi o Twój osobisty skarbiec ani jego główne hasło. Nie udostępniaj nikomu tego ani żadnych związanych z nim szczegółów. Programiści lub współpracownicy pracujący z Buttercup mogą zażądać przykładowych skarbców utworzonych za pośrednictwem twojego systemu, aby spróbować odtworzyć problemy, ale nigdy nie używaj swojego prawdziwego hasła ani nie przechowuj rzeczywistych referencji w takich skarbcach.

Program nie jest przetłumaczony w pełni na język polski.

Działa w systemach: Windows 7/8/10 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Na plik Buttercup-win-x64-x.x.x-portable.exe tworzymy nowy folder i tam go umieszczamy (tworzy plik buttercup-desktop.log)

Buttercup dla przeglądarek: Google Chrome ; Mozilla Firefox

Languages: Catalan, English, French, German, Italian, Polish, Romanian.

You may also like...