Dash – pierwotnie Xcoin, potem Darkcoin, to w zamyśle deweloperów Dash to „digital cash”, czyli cyfrowy pieniądz. Jest jedną z tych walut, które uważane są za najbezpieczniejsze pod kątem zachowania prywatności użytkowników.
Dash jest kryptowalutą opartą na pracy osoby lub grupy osób ukrywających się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jest zarazem zaprojektowana w taki sposób aby chronić prywatność swoich użytkowników. Jest zdecentralizowana, anonimowa, z możliwością dokonywania bezpiecznych i natychmiastowych transakcji. Posiada także dwustopniową sieć peer-to-peer zmotywowaną finansowo do dostarczania usług dla całej sieci Dash.
Masternody – są to pełne węzły bardzo podobne do węzłów w sieci Bitcoin. Odróżnia je jedynie fakt, że muszą one dostarczać pewien poziom usług. Tworzone są przez wysłanie 1000 DASH pod wybrany adres w portfelu, który z kolei „aktywuje” węzeł, czyniąc go zdolnym do nadawania wiadomości do całej sieci /więcej/.

Opis pochodzi z portalu BitHub.pl, który zajmuje się elektronicznymi pieniędzmi, czyli kryptowalutami, technologiami przesyłania danych w sposób zabezpieczony przed niepożądanym dostępem. Umożliwiają one przekazywanie środków finansowych przez internet z dowolnego miejsca na świecie z pominięciem pośredników i zachowaniem anonimowości (przy zachowaniu odpowiednich procedur).
Podczas pierwszego uruchomienia program zapyta gdzie mają być przechowywane dane.
Dash Core ściągnie i zapisze kopię łańcucha bloków /blockchain/ na Twoim dysku. Co najmniej 1 GB (maksymalnie ponad 4 GB) danych zostanie zapisanych w tym katalogu, a z upływem czasu blockchain będzie stopniowo wymagał coraz więcej miejsca. Twój portfel również zostanie zapisany w tym katalogu.
Info
Mamy również swoje elektroniczne pieniądze, czyli Polcoin, jest on pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt w, który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał.

Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip 64-bit/ (26 MB / 33 MB) Pobierz /.zip 32-bit/ Program uruchamiamy otwierając dashcore-x.x.x.x-win64 > dashcore-x.x.x > bin > dash-qt.exe.

Pobierz /.paf r.brem/ Testowany na systemie Windows 10.

Wersja instalacyjna: pobierz /64-bit/ ; pobierz /32-bit/
Arabic, German, English, French, Italian, Polish, Spanish + 40
Zrzuty ekranu / Screenshots
 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Dash_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Dash_icon256-150x150.pngzbymalKryptowalutaPAFAndroid,cyfrowa waluta,cyfrowy pieniądz,DASH,Dash Core,Dash Core - Wallet,Dash Core portable,elektroniczne pieniądze,kryptowaluta
Dash – pierwotnie Xcoin, potem Darkcoin, to w zamyśle deweloperów Dash to „digital cash”, czyli cyfrowy pieniądz. Jest jedną z tych walut, które uważane są za najbezpieczniejsze pod kątem zachowania prywatności użytkowników. Dash jest kryptowalutą opartą na pracy osoby lub grupy osób ukrywających się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jest zarazem...