Discord 1.0.9010 / 1.0.1024 PTB portable

Discord

Discord to wieloplatformowy komunikator głosowy i tekstowy z nakładką IRC stworzony przede wszystkim z myślą o graczach. Z programu można korzystać poprzez przeglądarkę internetowa lub zewnętrzną aplikację.
Do korzystania z usługi Discord konieczne jest posiadanie konta (potrzebny jest tylko adres e-mail), które zakładamy za pomocą aplikacji dla odpowiedniego systemu lub na stronie domowej usługi Discord.com.
Program jest całkowicie darmowy i cały czas rozwijany, będąc świetną alternatywą dla takich komunikatorów jak TeamSpeak czy Mumble. Jest to też aplikacja zbliżona funkcjonalnością do Slacka, który wspomaga pracę grupową, a Discord tworzony jest dla środowisk skupiających się wokół gier komputerowych.

Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez szyfrowanie między klientem, a serwerem. Wśród kontaktów obok dodanego znajomego pojawia się informacja w jaką aktualnie gra grę. Ciekawą opcją jaką oferuje, jest możliwość połączenia jego z posiadanymi kontami w takich usługach, jak Twitch czy YouTube Gaming.
Trzeba tu jeszcze dodać, że aplikacja dla komputerów osobistych włącznie z takimi funkcjami, jak bezpłatne serwery rozmów głosowych dla użytkowników i dedykowaną infrastrukturą serwera (można mieć wiele serwerów). Wszystkie dane przechowywane są w chmurze za darmo w przeciwieństwie, np. do programu TeamSpeak, dla którego musimy opłacić sobie serwer.

Na koniec 2019 roku deweloperzy ogłosili, że Discord miał już ponad 250 milionów użytkowników.

Discord – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację tam, gdzie chcesz, a następnie uruchom program discord-portable.exe. Jeśli zainstalowałeś już Discord™ z oryginalnej instalacji, przenieś następujące pliki: %APPDATA%\discord* do danych. Następnie uruchom discord-portable.exe i usuń Discord™ z komputera.
Aby dokonać aktualizacji, wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą przenośną konfigurację.

Pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację tam, gdzie chcesz, a następnie uruchom program discord-portable.exe. Jeśli zainstalowałeś już Discord™ PTB z oryginalnej instalacji, przenieś następujące pliki: %APPDATA%\discord* do danych. Następnie uruchom discord-ptb-portable.exe i usuń Discord™ PTB z komputera.
Aby dokonać aktualizacji, wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą przenośną konfigurację.

Po uruchomieniu program (by JarlPenguin) zaktualizuje się do najnowszej wersji

Languages: Arabic, Armenian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (GB & US), Estonian, Farsi, Finnish, French, Greek, German, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Lithuanian, Latvian, Malay, Marati, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...