Discord to wieloplatformowy komunikator głosowy i tekstowy z nakładką IRC stworzony przede wszystkim z myślą o graczach. Z programu można korzystać poprzez przeglądarkę internetowa lub zewnętrzną aplikację.
Do korzystania z usługi Discord konieczne jest posiadanie konta (potrzebny jest tylko adres e-mail), które zakładamy za pomocą aplikacji dla odpowiedniego systemu lub na stronie domowej usługi Discord.com.
Program jest całkowicie darmowy i cały czas rozwijany, będąc świetną alternatywą dla takich komunikatorów jak TeamSpeak czy Mumble. Jest to też aplikacja zbliżona funkcjonalnością do Slacka, który wspomaga pracę grupową, a Discord tworzony jest dla środowisk skupiających się wokół gier komputerowych.
Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez szyfrowanie między klientem, a serwerem. Wśród kontaktów obok dodanego znajomego pojawia się informacja w jaką aktualnie gra grę. Ciekawą opcją jaką oferuje, jest możliwość połączenia jego z posiadanymi kontami w takich usługach, jak Twitch czy YouTube Gaming.
Trzeba tu jeszcze dodać, że aplikacja dla komputerów osobistych włącznie z takimi funkcjami, jak bezpłatne serwery rozmów głosowych dla użytkowników i dedykowaną infrastrukturą serwera (można mieć wiele serwerów). Wszystkie dane przechowywane są w chmurze za darmo w przeciwieństwie, np. do programu TeamSpeak, dla którego musimy opłacić sobie serwer.

Na koniec 2016 roku deweloperzy ogłosili, że Discord miał już ponad 25 milionów użytkowników.

Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.paf demon.devin/ v. 0.0.298 rev 4 (33 MB / 144 MB) Pobierz /.paf ThApps/ v. 0.0.300  Pobierz /.7z Portapps/ v. 0.0.301 Pobierz Public Test Build (PTB) /.paf ThApps/ v. 0.0.39 Pobierz /.7z Portapps/ v. 0.0.43
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Android

Języki / Languages: Arabic, Armenian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (GB 7 US), Estonian, Farsi, Finnish, French, Greek, German, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Lithuanian, Latvian, Malay, Marati, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Wietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Discord_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Discord_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryPAFDiscord,Discord portable,IRC,komunikator dla graczy,komunikator głosowy,komunikator tekstowy
Discord to wieloplatformowy komunikator głosowy i tekstowy z nakładką IRC stworzony przede wszystkim z myślą o graczach. Z programu można korzystać poprzez przeglądarkę internetowa lub zewnętrzną aplikację. Do korzystania z usługi Discord konieczne jest posiadanie konta (potrzebny jest tylko adres e-mail), które zakładamy za pomocą aplikacji dla odpowiedniego systemu lub...