Drag’n’Crypt ULTRA jest małym i łatwym w użyciu programem do szyfrowania, za pomocą którego można chronić poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem.
Plik do szyfrowania przenosimy do okna programu ( strefa zrzutu ) przeciągając i upuszczając (drag & drop) do widocznego na pulpicie okienka, które pojawi się po uruchomieniu aplikacji. Następnie otworzy się okno, w którym wpisujemy hasło i sprawdzamy jego siłę.
Drag’n’Crypt ULTRA szyfruje pliki bardzo bezpiecznym algorytmem szyfrowania Twofish. Jeśli chcemy, to plik źródłowy po procesie szyfrowania możemy usunąć bezpiecznie. Rozszyfrowanie odbywa się w odwrotny sposób. Program szyfrowane liki zapisuje z końcówką .dcu.

Funkcje w skrócie:
-dane łatwo zaszyfrować i odszyfrować za pomocą metody drag & drop (przeciągnij i upuść) lub menu kontekstowego
-wszystkie typy plików są szyfrowane
-szczególnie bezpieczny sposób usuwania plików po procesie szyfrowania i deszyfrowania
-używany jest bardzo bezpieczny algorytm szyfrowania Twofish
-jest aplikacją przenośną (portable) i nie wymaga instalacji.

Twofish – symetryczny, blokowy algorytm szyfrujący operujący na blokach danych o długości 128 bitów i wykorzystujący klucze o długościach od 128 do 256 bitów, przy czym najczęściej stosowane są klucze o długościach 128, 192 oraz 256 bitów.

Uwaga
Maksymalny rozmiar plików do zaszyfrowania zależy w dużej mierze od dostępnej wolnej pamięci komputera. Jako zasadę można przyjąć wykorzystywanie połowy dostępnej pamięci na szyfrowanie plików. Przykład: szyfrowane pliki do 1024 MB przy 2048 MB pamięci RAM. Zaleca się, jeśli planujemy szyfrować bardzo duże pliki, użycie programu do szyfrowania TrueCrypt (dostępny w kategorii “Narzędzia > Bezpieczeństwo”).
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 592 KB / 676 KB )
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: English, French, German, Hungarian, Italian, Polish, Spanish, Swedish.

Drag_n_Crypt_ULTRA_1 Drag_n_Crypt_ULTRA_2
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/DragnCrypt_Ultra_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/DragnCrypt_Ultra_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoDeszyfrowanie,Drag'n'Crypt ULTRA,Drag'n'Crypt ULTRA portable,Szyfrowanie,Twofish
Drag'n'Crypt ULTRA jest małym i łatwym w użyciu programem do szyfrowania, za pomocą którego można chronić poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem. Plik do szyfrowania przenosimy do okna programu ( strefa zrzutu ) przeciągając i upuszczając (drag & drop) do widocznego na pulpicie okienka, które pojawi się po uruchomieniu aplikacji. Następnie...