DuckDuckGo 2023.11.17 online

DuckDuckGo

DuckDuckGo to wyszukiwarka internetowa, która kładzie nacisk na ochronę prywatności osób wyszukujących i unikanie bańki filtrującej spersonalizowanych wyników wyszukiwania oraz nie pokazuje wyników wyszukiwania z farm treści. Wykorzystuje różne interfejsy API innych stron internetowych, aby wyświetlać szybkie wyniki zapytaniom, a w przypadku tradycyjnych linków korzysta z pomocy swoich partnerów (Yandex, Yahoo! czym Bing, Google wykluczona ze źródeł) i własnego robota, jak również z witryn specjalizujących się w różnych tematach, takich jak Goodreads, MetroLyrics, Stack Overflow, Wikipedia, Wolfram Alpha czy Yelp.
Przeglądarka wymusza korzystanie z protokołu HTTPS, blokuje skrypty śledzące, wyświetla ocenę prywatności danej strony oraz umożliwia w prosty sposób usunięcie wszystkich danych wygenerowanych w sesji. Obecnie jest wśród 200 najczęściej odwiedzanych stron na świecie według serwisu Alexa.

Wzorowa prywatność wg. portalu Terms of Service; Didn’t Read (w skrócie: ToS;DR) – to projekt rozpoczęty w czerwcu 2012 mający na celu sprostowanie “największego kłamstwa w Internecie”: prawie nikt nie czyta „Warunków użytkowania”, na które zawsze wyrażamy zgodę.

Masz dość śledzenia w Internecie? Wyszukiwarka DuckDuckGo pomoże Ci w tym. Nie przechowuje Twoich danych osobowych, nie atakuje reklamami, nigdy nie śledzi.

DuckDuckGo to ochrona prywatności dla każdego urządzenia:
  • Rozszerzenie prywatnej przeglądarki – przeglądaj tak, jak zawsze, a DuckDuckGo zajmie się resztą. Otrzymaj w pakiecie funkcję prywatnego wyszukiwania, blokowania skryptów śledzących i szyfrowania witryn — w jednym pliku do pobrania dla głównych przeglądarek.
  • Prywatna wyszukiwarka – wyszukuj prywatnie za pomocą naszej aplikacji lub rozszerzenia, dodaj prywatne wyszukiwanie w sieci do ulubionej przeglądarki lub szukaj bezpośrednio na duckduckgo.com.
  • Aplikacja prywatnej przeglądarki – to prywatna przeglądarka dla urządzeń mobilnych jest wyposażona w naszą wyszukiwarkę, blokowanie skryptów śledzących, wtyczkę wymuszającą szyfrowanie i wiele więcej. Dostępne dla systemu iOS i Android.

Dlatego tryb incognito w przeglądarkach internetowych nie jest tak naprawdę prywatny? Tryb incognito usuwa tylko lokalną historię wyszukiwania i przeglądania — tylko zawartość komputera. Witryny, wyszukiwarki, dostawcy usług internetowych i instytucje rządowe mogą nadal łatwo śledzić Cię w sieci.
Dlatego ważne jest, aby korzystać z alternatywnych opcji prywatności, które nie udostępniają Twoich danych osobowych  — takich jak DuckDuckGo do wyszukiwania.
Jeśli nie wiedziałeś, że przeglądanie prywatne nie jest prywatne — nie jesteś sam! 67% osób korzystających z trybu przeglądania incognito przecenia ochronę, jaką oferują tryby przeglądania prywatnego.

!Bangs – to skróty, które szybko prowadzą do wyników wyszukiwania w innych witrynach. Na przykład, gdy wiesz, że chcesz szukać w innej witrynie, takiej jak Wikipedia lub Amazon, !Bangs zabierze Cię tam najszybciej. Wyszukiwanie bańki filtra !w (wykrzyknik + w) przeniesie Cię bezpośrednio do Wikipedii. Pamiętaj jednak, że ponieważ Twoje wyszukiwanie faktycznie odbywa się w innej witrynie, podlegasz zasadom tej witryny, w tym jej praktykom gromadzenia danych.

Działa w systemach: wieloplatformowa
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatna (freeware)

DuckDuckGo – Browser Extensions: Firefox, Chrome, Edge

Zmiany w wersji: link

Languages: English, French, German, Italian, Polish + 100.

You may also like...