Duolingo 2023 online

Duolingo

Duolingo to popularna platforma do nauki języków i najczęściej pobierana aplikacja edukacyjna na świecie, z której korzysta już ponad 300 milionów użytkowników. Misją jej jest zapewnianie każdej osobie dostępu do bezpłatnej i przyjemnej edukacji. Duolingo zostało zaprojektowane tak, aby wyglądać na grę, jednocześnie przynosząc naukowo udowodnione efekty. Poza główną platformą stworzyliśmy także Duolingo English Test (DET), czyli przystępną cenowo i wygodną opcję certyfikacji znajomości języka, którą akceptuje ponad 2 000 uniwersytetów.

Z Duolingo korzysta najbogatszy człowiek świata i wiele gwiazd Hollywood, a także uczniowie szkół publicznych w krajach rozwijających się. Wierzymy, że prawdziwa równość panuje wtedy, gdy wydanie większej sumy pieniędzy nie zapewnia lepszej edukacji.

Apple nazwało Duolingo Aplikacją Roku na iPhone’a, a Google przyznało tytuł Najlepszego z Najlepszych w Google Play.

Wytyczne społeczności Duolingo:
  • Duolingo to ogólnoświatowa społeczność osób uczących się języków – Uważamy, że każdy powinien mieć dostęp do darmowej nauki języków. Nasze wytyczne mają na celu zbudowanie wspólnego zrozumienia, czym jest przynależność do tej wspólnoty. Prosimy o ich uważne przeczytanie, ponieważ jeśli z któraś z naszych wytycznych nie będzie przestrzegana, podejmiemy zdecydowane kroki.
  • Zawsze szanuj innych – Naszą społeczność tworzą osoby z całego świata, reprezentujące różne poziomy znajomości języków, które jednak mają ten sam cel, jakim jest nauka. Ciekawość, pytania i próby zrozumienia różnic kulturowych to coś, do czego bardzo Cię zachęcamy. Szanuj innych i to, skąd pochodzą.
  • Pomagaj i wspieraj innych na wszystkich poziomach nauki – Wspierajmy się nawzajem. Nauka języków jest trudna i wymaga dużo odwagi i poświęcenia. Jeżeli ktoś robi błędy gramatyczne lub ma pytanie, które uważasz za oczywiste, pomóż mu w sposób uprzejmy i spokojny. Nękanie oraz bycie niemiłym nikomu nie pomogą. Jeżeli nie potrafisz powiedzieć czegoś w miły sposób, to po prostu nie włączaj się do dyskusji.
  • Wykorzystuj różnice językowe i dziel się nimi – Język może mieć wiele słów, akcentów oraz sposobów na powiedzenie tego samego. Jest to jedna z jego niezwykłych cech. Podejdź do dyskusji z otwartym umysłem i odpowiednim nastawieniem.
  • Pomyśl, zanim coś udostępnisz – Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Mówienie obcym językiem zachęca do nawiązywania kontaktów, ale pamiętaj, że dane osobowe i informacje prywatne (np. numer telefonu, wiek, adres, godziny, w jakich jesteś w domu, przezwisko w szkole, czy e-mail), które udostępniasz innym, mogą zostać wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Krótko mówiąc: stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Udostępnianie danych osobowych oraz zachęcanie do tego innych użytkowników może spowodować usunięcie Twojej wiadomości, a nawet konta.

Jeśli nie zdecydujesz się na zakup Duolingo Plus, możesz po prostu kontynuować korzystanie z Duolingo za darmo. Aktualna cena subskrypcji Duolingo Plus zaczyna się od 9,99 USD miesięcznie.

Duolingo dla szkół (Duolingo for Schools):
Duolingo for Schools

Duolingo for Schools pomoże Ci wspierać każdego ucznia w nauce języka — za darmo. Wykorzystujemy ciekawe, krótkie lekcje osadzone w rozbudowanym środowisku grywalizacji, aby ułatwić Ci dopasowanie nauki do poziomu Twoich uczniów.

  • Ciekawe, całkowicie darmowe lekcje – Uzyskaj dostęp do naszego obszernego i atrakcyjnego programu nauczania języków obcych za darmo, na dowolnym urządzeniu i z dowolnego miejsca – w klasie, w domu lub w podróży.
  • Uzupełnienie Twojego programu nauczania – Dostosuj Duolingo do swoich celów nauczania, wykorzystując spersonalizowane zadania i lekcje, aby zachęcić uczniów do nauki zarówno w klasie, jak i poza nią.
  • Spersonalizowana nauka we własnym tempie – Dopasuj się do poziomu znajomości języka każdego ucznia i zwiększ jego niezależność w nauce dzięki zadaniom opartym na naszym spersonalizowanym mechanizmie nauczania.

Centrum Pomocy Duolingo

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny z ograniczeniami (freemium)

Languages: English, French, Polish + 25.

You may also like...