Duplicate & Same Files Searcher to małe, ale bardzo rozbudowane narzędzie do wyszukiwania duplikatów plików oraz dowiązań NTFS do tego samego pliku na naszym komputerze. Autor programu Yury Malich zaznacza, że nie spotkał sie z podobnym programem, który wyszukuje za pomocą dowiązań NTFS.
Dowiązania NTFS – dowiązanie twarde (łącze stałe, ang. hard link) – jest to referencja wskazująca na istniejącą zawartość pliku lub katalogu (w linuksowych systemach plików jest to i-węzeł) umieszczona w tym samym systemie plików. Dla systemu operacyjnego dowiązanie twarde jest dodatkową nazwą dla zawartości obiektu – plik z n dowiązaniami ma n nazw. Aby obiekt w systemie plików został skasowany, muszą zostać usunięte wszystkie odwołujące się do niego dowiązania. Stąd funkcja systemowa do kasowania plików w języku C nazywa się unlink – kasowany nie jest plik, ale jedynie jego nazwa oraz dekrementowany jest wskaźnik dowiązań (dopiero gdy spadnie on do zera, system automatycznie zwalnia zajętą przestrzeń dyskową).

Program szuka plików po nazwie, wielkości i z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów wyszukiwania bit po bicie.

Cechy programu Duplicate & Same Files Searcher:
-szybki silnik wyszukiwania bit po bicie i algorytm wyszukiwania dowiązań NTFS
-szczegółowa wizualizacja duplikatów plików, dowiązań i łączy symbolicznych
-pokazywanie fragmentacji pliki
-skompresowane plików NTFS pokazuje w kolorze
-ręczne filtrowanie plików do przeniesienia, zmiany lub usunięcia dowiązań
-przenoszenie i usuwanie plików
-zamiana dowiązań NTFS do plików
-kompresja plików na woluminach NTFS
-obsługuje długie ścieżki, nawet dłuższe niż 260 znaków
-obsługa alternatywnych strumieni NTFS
-kontrola zgodności uprawnień NTFS dla plików zastępowanych przez dowiązania twarde
-porównanie plików MP3 bez uwzględniania metadanych, czyli tagów ID3 (na chwilę obecną jest to funkcja eksperymentalna).

Uwaga
Program wymaga zainstalowanej w systemie (XP i Vista) platformy programistycznej Microsoft. NET Framework w wersji 3.5 SP1 lub wyższej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 (32 i 64-bit)
Licencja: bezpłatny (freeware, bez zastosowań komercyjnych)

Pobierz  ( 486 KB /  1,24 MB )
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

English, French, Italian, Japanese, Polish, Russian.
Zrzuty ekrany / Screenshots

Duplicate_Same_Files_Searcher_1 Duplicate_Same_Files_Searcher_2

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Duplicate_Same_Files_Searcher_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/Duplicate_Same_Files_Searcher_icon256-150x150.pngzbymalMenedżery plików64-bit,dowiązania NTFS,dowiązania twarde,Duplicate & Same Files Searcher,Duplicate & Same Files Searcher portable,Duplikaty,klony,wyszukiwanie duplikatów
Duplicate & Same Files Searcher to małe, ale bardzo rozbudowane narzędzie do wyszukiwania duplikatów plików oraz dowiązań NTFS do tego samego pliku na naszym komputerze. Autor programu Yury Malich zaznacza, że nie spotkał sie z podobnym programem, który wyszukuje za pomocą dowiązań NTFS. Dowiązania NTFS - dowiązanie twarde (łącze stałe,...