google_drive_icon256Google Drive (Dysk Google) to niewielka aplikacja, która pozwala na tworzenie, zarządzanie, udostępnianie plików i ich późniejszą synchronizację na wirtualnym dysku udostępnianym przez firmę Google z poziomu Eksploratora Windows.

Dysk Google to usługa udostępniająca przestrzeń dyskową na serwerach Google. W wersji bezpłatnej użytkownik ma do dyspozycji 15 GB powierzchni. Natomiast jeśli chcemy powiększyć do 100 GB, 1 TB, 10 TB, 20 TB lub 30 TB musimy wnieść opłatę. Aplikacja tworzy na dysku twardym naszego komputera folder Google Drive, do którego możemy dodaje pliki, jak do każdego innego. Pliki są automatycznie synchronizowane z wirtualnym dyskiem obsługiwanym przez firmę Google.
Aplikacja została stworzona na komputery PC, MAC, iPhony, iPady i na system Android.

Program Google Drive umiejscawia się w zasobniku systemowym, gdzie mamy dostęp do informacji ile mamy powierzchni dyskowej, jakie foldery chcemy synchronizować czy chcemy uruchamiać aplikację razem ze startem systemu operacyjnego.

Więcej o Dysku Google – LINK /Wikipedia/ lub LINK /Google/.

google_drive_krok_1 google_drive_krok_2 google_drive_krok_3 google_drive_krok_4

Aby używać programu i wirtualnego dysku wymagane jest założenie konta i rejestracja, która jest darmowa. Nie musimy tego robić, np. gdy posiadamy już konto pocztowe Gmail, bo przy logowaniu na Dysk Google podajemy te same dane.

google_drive_www

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)


Pobierz /.paf ThApps/ (30 MB / 50 MB)
Firma thumbapps.org (ThApps) kończy wydawanie wersji portable (.paf) ze względu na występujące błędy. W zamian proponuje program RcloneBrowser.
Wersja instalacyjna: pobierz

Android

iOS

English, French, German, Italian, Polish, Spanish + 50
Zrzuty ekrany / Screenshots
google_drive_1 google_drive_2 google_drive_3
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/Google_Drive_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/Google_Drive_icon256-150x150.pngzbymalDyski internetowePAFAndroid,Dysk Google,Dysk Google portable,dyski internetowe,Google,Google Drive,Google Drive portable,iOS
Google Drive (Dysk Google) to niewielka aplikacja, która pozwala na tworzenie, zarządzanie, udostępnianie plików i ich późniejszą synchronizację na wirtualnym dysku udostępnianym przez firmę Google z poziomu Eksploratora Windows. Dysk Google to usługa udostępniająca przestrzeń dyskową na serwerach Google. W wersji bezpłatnej użytkownik ma do dyspozycji 15 GB powierzchni. Natomiast...