Immersive Explorer jest alternatywą dla domyślnego eksploratora plików zawartych w systemie Windows, czyli Windows Explorera. Program wzorowany jest na interfejsie Metro UI z systemu Windows 8, czyli okno jest zbudowane z kafelków.
Jest przenośnym programem, więc instalowanie nie jest konieczne, a co za tym idzie można umieścić go na dysku USB lub innym urządzeniu wymiennym lub dowolnym komputerze i bezpośrednio uruchomić plik wykonywalny. Ważne jest, że rejestr systemu nie jest aktualizowany o nowe pozycje.
Immersive Explorer umożliwia bezpośredni dostęp do bibliotek (Dokumenty, Muzyka, Obrazy, Wideo), ulubionych folderów i podłączonych do komputera dysków twardych, napędów optycznych. Wykonuje standardowe polecenia jak przejście z folderu do folderu czy podgląd właściwości plików. Można tworzyć i wyświetlić pokaz slajdów, sortować pozycje na liście, pokazywać rozmiary ukrytych plików i folderów, powiększać i zmniejszać obrazy lub załadować ścieżki audio (wbudowany odtwarzacz).
Program jest cały czas w fazie rozwoju.

Uwaga
Wymagania systemowe:
-procesor Core 2 Duo lub lepszy
-1 GB pamięci operacyjnej RAM
-biblioteki .NET Framework co najmniej 4.0 muszą być zainstalowane (są systemie Windows 8, brak w Windows 7)
Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.zip/ (1,14 MB / 2,82 MB)
Po pierwszym uruchomieniu program zapyta:
-czy chcemy program zainstalować, czy chcemy wersję portable (klikamy “Extract portable version”)
-czy chcemy zainstalować polski plik językowy (pl.lang). Kikamy “Yes > OK” i restart programu.

Języki / Languages: Amharic, Arabic, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Korean, Persian, Portuguese, Portuguese (Brazil), Polish, Romanian, Russian, Spanish, Spanish (Mexico), Swedish, Turkish, Ukrainian, Uzbek, Vietnamese.

Zrzuty ekrany / Screenshots
https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/05/Immersive_Explorer_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/05/Immersive_Explorer_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalMenedżery plikówImmersive Explorer,Immersive Explorer portable,Menedżery plików,Metro UI,Windows Explorer
Immersive Explorer jest alternatywą dla domyślnego eksploratora plików zawartych w systemie Windows, czyli Windows Explorera. Program wzorowany jest na interfejsie Metro UI z systemu Windows 8, czyli okno jest zbudowane z kafelków. Jest przenośnym programem, więc instalowanie nie jest konieczne, a co za tym idzie można umieścić go na dysku...