Kronometer 2.3.70 portable

Kronometer

Kronometer to aplikacja stopera, która jest darmowym oprogramowaniem i jest udostępniana przez społeczność KDE. Może być używana do podstawowych zadań, takich jak uruchamianie, wstrzymywanie i wznawianie stopera, a także rejestrowanie czasów okrążeń. Kronometer jest w stanie zapisać całą sesję (czasomierz i czasy okrążeń) i przywrócić ją później.
Głównym zastosowaniem programu Kronometr jest oczywiście interakcja ze stoperem. Możesz uruchomić, wstrzymać lub wznowić stoper, klikając odpowiednie akcje na pasku narzędzi lub w menu programu. Jeszcze prościej, możesz używać klawiatury zamiast myszy: uruchamiasz stoper za pomocą „Spacji” na klawiaturze i zatrzymujesz stoper za pomocą „Spacji”. Możesz rozpoznać to zachowanie z wielu aplikacji do odtwarzania multimediów.
Naciskając klawisz „Enter”, gdy stoper jest uruchomiony, zatrzymujesz określony czas i tworzysz nowy czas okrążenia. Czasy te są zawsze widoczne w tabeli po lewej stronie aplikacji, gdzie można je posortować klikając w nagłówek kolumny „Czas okrążenia”. Możesz także dodać niestandardową adnotację tekstową do każdego okrążenia, klikając dwukrotnie komórki w kolumnie „Uwaga”.
Pasek menu (domyślnie ukryty) zapewnia dostęp do wszystkich poleceń i opcji konfiguracyjnych. Pasek menu można przełączać za pomocą opcji „Pokaż pasek menu” (Ctrl+M) z menu „Ustawienia” lub przycisku menu na pasku narzędzi.
Wstrzymując uruchomiony stoper, tworzysz sesję: czas stopera i zero lub więcej czasów okrążeń. Możesz zapisać sesję i możesz ją później przywrócić. Zatrzymaj uruchomiony stoper, a następnie kliknij przycisk „Zapisz jako” w menu „Plik”. Możesz wybrać nazwę sesji, którą chcesz zapisać.

Główne cechy programu Kronometer to:
  • Uruchom, wstrzymaj, wznów widżet stopera
  • Rejestrowanie okrążeń: możesz uchwycić czas stopera kiedy chcesz i dodać do niego notatkę
  • Sortowanie czasów okrążeń: możesz łatwo znaleźć najkrótszy lub najdłuższy czas okrążenia
  • Zresetuj widżet stopera i czasy okrążeń
  • Ustawienia formatu czasu: możesz wybrać stopień szczegółowości stopera
  • Zapisywanie i wznawianie czasu: możesz zapisać stan stopera i wznowić go później
  • Dostosowanie czcionki: możesz wybrać czcionkę dla każdej cyfry stopera
  • Dostosowywanie kolorów: możesz wybrać kolor cyfr stopera i tła stopera
  • Eksport czasów okrążeń możesz wyeksportować do pliku w formacie JSON lub CSV.

UWAGA: Kronometr jest rozwijany na platformę Linux przez społeczność KDE, więc kompilacja i funkcjonalność w systemie Windows rzadko są weryfikowane lub testowane.

Działa w systemach: Windows 10/11 + ?
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, French, German, Hungarian, Japanese, Korean, Nederlands, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian…

You may also like...