LessPass 9.6.9 online

LessPass

LessPass to bezstanowy (informacja poniżej) menedżer haseł. Przestań marnować czas na synchronizację zaszyfrowanego skarbca. Zapamiętaj jedno hasło główne, aby uzyskać dostęp do swoich haseł w dowolnym miejscu i czasie, z dowolnego urządzenia. Nie wymaga synchronizacji. Generuje unikalne hasła do stron internetowych, kont e-mail lub czegokolwiek innego na podstawie hasła głównego i informacji, które znasz.
Udostępniony jest na: aplikacja na Androida,, rozszerzenie dla Chrome i Firefoks, interfejs wiersza poleceń oraz oficjalna strona (dla większego bezpieczeństwa użyj rozszerzeń przeglądarki).

Aplikacja bezstanowa (ang. stateless application) – to aplikacja, która udostępnia funkcjonalności swoim klientom, w taki sposób, że informacja o stanie wielokrokowego użycia aplikacji jest przechowywana po stronie klienta, a nie serwera.
Definicja ta jest rozszerzeniem pojęcia protokołu bezstanowego na aplikacje, rozszerzając zasadę przechowywania stanu sesji na stan wielokrokowego użycia aplikacji. Stan ten może być zapisywany w sesji użytkownika po stronie klienta (aplikacja bezstanowa) lub serwera (aplikacja stanowa) – więcej Wikipedia.

LessPass różni się od innych menedżerów haseł, które można znaleźć w Internecie, ponieważ:

-Może działać całkowicie offline i bez bazy danych;
-Nie musi synchronizować twoich urządzeń;
-Jest open source (kod źródłowy może być kontrolowany).

System wykorzystuje funkcję czystą, czyli taką, która przy tych samych parametrach da zawsze ten sam wynik. W naszym przypadku, biorąc pod uwagę login, hasło główne, stronę i opcje, zwróci unikalne hasło.
Nie ma potrzeby zapisywania haseł w zaszyfrowanym pliku. Wystarczy uzyskać dostęp do narzędzia, aby ponownie obliczyć hasło na podstawie znanych Ci informacji (głównie loginu).
Aby podnieść koszt złamania hasła głównego, generowanie hasła musi być czasochłonne, zwłaszcza przy użyciu brutalnej siły. Tak więc LessPass używa PBKDF2 ze 100 000 iteracji i funkcją skrótu sha-256. Generowanie hasła opiera się na czystych funkcjach.
Hash wygenerowany przez pierwszą funkcję jest wyprowadzany i przetwarzany w celu uwzględnienia żądanych opcji (tj. długości, małych i wielkich liter, cyfr, znaków specjalnych):

Najprostszym sposobem wypróbowania jest skorzystanie z oficjalnej strony https://lesspass.com/ w celu wpisania swojej strony, loginu i hasła głównego. Hasło zostanie wygenerowane na bieżąco, więc wystarczy je skopiować (za pomocą przycisku lub klawiatury).

Wypróbuj na swoim telefonie, na innym komputerze, nawet offline, da to ten sam rezultat. Nie ma potrzeby synchronizacji.

A co ze złożonymi regułami dotyczącymi haseł?
Czasami witryny mają określone zasady dotyczące haseł. Na przykład niektóre banki akceptują tylko hasła składające się z cyfr. Musisz więc pamiętać zarówno silne hasło, jak i złożone zasady.
Zbudowana jest wersja „połączona”, aby temu zaradzić. Działa poprzez zapisanie profilu Twojego hasła, czyli wszystkiego poza hasłem głównym i wygenerowanym hasłem, aby móc wygenerować hasło. Następnym razem, gdy będziesz potrzebować tego hasła, wystarczy wybrać profil i wpisać hasło główne.
Oto jak wygląda profil:

Poniżej użytkownik łączący się ze swoim kontem, aby korzystać z profilu konta swojego banku. Połączona wersja może pomóc w zapisaniu złożonych profili. Pamiętaj, że korzystanie z bazy danych LessPass nie jest konieczne.

Hostowane samodzielnie
Możesz hostować własną bazę danych LessPass, jeśli nie chcesz korzystać z oficjalnej bazy danych. Warunkiem samodzielnego hostowania jest posiadanie docker i docker-compose zainstalowanie na swoim komputerze.
Zajrzyj do dokumentacji na GitHub, jeśli jesteś zainteresowany

Jak zmienić hasło bez zmiany hasła głównego?
Taki jest cel pola licznika w zestawie pól opcji, zwiększ go, a otrzymasz nowe hasło. Pole licznika.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

UWAGA, informacja od autora programu:
Likwidacja bazy danych LessPass. Serwer bazy danych LessPass zostanie wyłączony 1 marca 2023 r. Wersja statyczna LessPass, rozszerzenie sieciowe i wersje mobilne pozostają na swoim miejscu.
Przepraszam. Nie jest łatwo się poddać. LessPass to największy projekt, nad którym pracowałem, bawiłem się i uczyłem. Społeczność jest wspaniała. Dziękujemy za korzystanie z LessPass. LessPass będzie nadal istniał, ale w wersji statycznej. Bez bazy danych. Powrót do podstaw. Guillaume Vincent
Szczegóły: link

Languages: English, Polish + ?

Rozszerzenia: Chrome ; Firefox

Zmiany w wersji: link

You may also like...