LibreOffice 7.2.2 / 7.1.6 portable

LibreOffice

LibreOffice – pakiet biurowy stworzony na bazie kodu popularnego OpenOffice.org. Rozwijany przez fundację The Document Foundation, która chce uniezależnić cały projekt od firmy Oracle, która posiada wszystkie prawa do OpenOffice.

LibreOffice jest kompletnym i wysokiej jakości pakietem biurowym, którego możesz pobierać, instalować i używać bez jakichkolwiek kosztów. Istnieje już ogromna grupa zadowolonych użytkowników LibreOffice na całym świecie. Dostępny jest on w ponad 30 wersjach językowych dla każdego popularnego systemu operacyjnego, wliczając Microsoft Windows, Mac OS X i Linux (Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Suse…).

LibreOffice jest wielofunkcyjnym pakietem biurowym z następującymi, głównymi zaletami:

-jest darmowy – nie martw się o koszty licencji i coroczne opłaty
-brak ograniczeń językowych – jest dostępny w wielu wersjach językowych, które nieustannie są dodawane
-licencja LGPL – program ten możesz używać, dostosowywać według własnych potrzeb i kopiować, korzystając także z międzynarodowego i bezpłatnego wsparcia społecznościowego
-jest projektem open source (otwarte oprogramowanie): jego projektowanie jest otwarte na nowe idee, nasze oprogramowanie jest codziennie testowane i używane przez ogromną społeczność użytkowników; Ty także możesz się w to zaangażować i wpłynąć na dalszy jego rozwój.

LibreOffice daje nam wysoką jakość:

-korzenie LibreOffice sięgają 20 lat wstecz. Ta długa historia oznacza, że jest on stabilnym i funkcjonalnym produktem
-tysiące użytkowników na całym świecie regularnie bierze udział w beta testach nowych wersji LibreOffice
-ponieważ proces rozwoju jest kompletnie otwarty, LibreOffice jest rozlegle testowany przez ekspertów od zabezpieczeń, dając Ci bezpieczeństwo i spokój.


W skład pakietu LibreOffice wchodzą:
LibreOfficeWriter_icon

Writer to edytor tekstu pakietu LibreOffice. Możesz go używać przy wielu zastosowaniach: od szybkiego napisania listu do pisania całej książki z tabelami, ilustracjami, bibliografią i wykresami. Mechanizmy autouzupełniania i autoformatowania pozwolą Ci wykonywać zadania prościej, ale – jeśli wolisz – możesz je łatwo wyłączyć. Writer jest potężnym narzędziem do zastosowań DTP, takich jak tworzenie wielokolumnowych listów i broszur. Jedynym ograniczeniem tutaj jest Twoja wyobraźnia.

LibreOfficeCalc_icon

Calc opanowuje Twoje liczby i pomaga w ciężkich decyzjach, gdy porównujesz dane i z nimi działasz. Analizuj je, dzięki Calc, a następnie przedstawiaj swoje końcowe wyniki. Narzędzia analizy i wykresów pomogą nadać przejrzystości Twoim wnioskom. W pełni zintegrowany system pomocy pomoże Ci prościej wprowadzać skomplikowane formuły. Dodawaj dane z zewnętrznych baz danych, takich jak SQL czy Oracle, a następnie używaj sortowania i filtrowania do utworzenia analiz statystycznych. Używaj funkcji graficznych do wyświetlania dużych ilości grafik 2D i 3D spośród 13 kategorii, wliczając linie, obszary, paski, X-Y, siatki – z dziesiątkami dostępnymi wariantami możesz być pewien, że znajdziesz taki, który będzie odpowiedni do Twojego projektu.

LibreOfficeImpress_icon

Impress to najszybsza i najprostsza metoda na stworzenie efektywnych prezentacji multimedialnych. Fantastyczne animacje i rewelacyjne efekty specjalne pomogą Ci przekonać Twoich widzów. Twórz prezentacje wyglądające jeszcze bardziej profesjonalnie niż te, które zazwyczaj widzisz w pracy, czy szkole. Zdobądź uwagę kolegów i szefów poprzez stworzenie czegoś zupełnie innego.

LibreOfficeDraw_icon

Draw pozwoli Ci na tworzenie wykresów i rysunków od zera. Zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów, więc czemu nie spróbować czegoś prostego z wykresami, ilustracjami? Albo pójdź dalej i z łatwością utwórz dynamiczne ilustracje 3D z efektami specjalnymi. Proste i potężne narzędzie graficzne, na które zawsze czekałeś.

LibreOfficeBase_icon

Base jest modułem bazodanowym pakietu LibreOffice. Dzięki Base, możesz bezproblemowo zintegrować swoją istniejącą strukturę bazy danych z innymi komponentami pakietu, a także stworzyć interfejs użytkownika i zarządzać swoimy danymi jako oddzielna aplikacja. Możesz używać zaimportowanych, połączonych tabel oraz zapytań z MySQL, PostgreSQL lub Microsoft Access i wielu innych źródeł. Base pozwoli Ci także zaprojektować własną bazę danych, aby utworzyć idealny interfejs z wyrafinowanymi formularzami, raportami i widokami. Obsługa wielu produktów jest wbudowana, a dodawanie nowej – bardzo proste.

LibreOfficeMath_icon

Math to łatwy w obsłudze edytor równań i zapisów matematycznych, który pozwoli Ci na szybkie zapisywanie i wyświetlanie Twoich matematycznych, chemicznych, elektrycznych i naukowych równań w standardowej notacji zapisu. Nawet najbardziej skomplikowane kalkulacje mogą być zrozumiane, jeśli są prawidłowo przedstawione. E=mc2.

LibreOffice posiada także skonfigurowany mechanizm tworzenia plików PDF, co oznacza, że możesz dzielić się dokumentami, które z pewnością będą prawidłowo otwarte na niemal każdym urządzeniu i systemie.

LibreOffice – poradniki, instrukcje

LibreOffice od wersji 6.0 pozwala użytkownikowi eksportować dokumenty bezpośrednio do pliku ePUB

W systemach bez zainstalowanego środowiska Java, niektóre funkcje, które tego wymagają (tworzenie kreatorów, bazy danych Base, itp.) mogą być włączone przez dodanie Javy (jPortable / Java Runtime Environment portable), choć jest to opcjonalne i może być pominięte, jeśli te funkcje nie są potrzebne.

LibreOffice Portable z portalu PortableApps, to specjalna wersja zoptymalizowana dla urządzeń pamięci flash opracowana we współpracy z wydawcą pakietu The Document Foundation.

LibreOffice Fresh to wersja z najnowszymi funkcjami. Dla użytkowników zainteresowanych skorzystaniem z najbardziej innowacyjnych funkcji.
LibreOffice Still to wersja, która przeszła więcej testów (przez dłuższy czas), przeznaczona dla użytkowników, którym zależy na stabilności

Działa w systemach: 7/8/10 + XP/Vista
Licencja: bezpłatny (GNU LGPLv3)


LibreOffice Fresh:

Wersje z portalu PortableNAMP uruchamiają się w języku włoskim. Aby zmienić język interfejsu (interface language): Strumenti > Opzioni… > Impostazioni della lingua > np. Polacco

Obie wersje /64 & 32-bit/ od PortableNAMP zawierają również polski plik pomocy

PortableAppZ: w pierwszym oknie wpisujemy numer wersji, np. 7.2.2 Instalator online pobierze LibreOffice_7.2.2_Win_x86.msi (296 MB) i / lub LibreOffice_7.2.2_Win_x64.msi (313 MB) i rozpakuje pliki, ale można również uruchomić instalator w tej samej lokalizacji z pobranymi wcześniej plikami .msi i zostaną one użyte.


LibreOffice Still:Czcionki / Fonts: v. 7.2.1 ; v. 7.1.6 ; v. 7.1.5 ; v. 7.0.6 ; v. 6.4.7

LibreOffice Viewer używa tego samego silnika co LibreOffice dla Windows, Mac i Linux. To, w połączeniu z nowym interfejsem opartym na Firefoksie dla Androida, odczytuje dokumenty podobnie do pulpitu LibreOffice.

F-Droid jest instalowalnym katalogiem Wolnego i Otwartego Oprogramowania (ang. Free and Open Source Software – FOSS) dla platformy systemowej Android. Aplikacja kliencka ułatwia przeglądanie, instalację i śledzenie uaktualnień na twoim urządzeniu.

Portable LibreOffice Updater (PorLibOfficeUpd) to narzędzie, które również umożliwi nam używać pakietu LibreOffice, jako przenośnego (portable).

Trzeba zaznaczyć opcję (PortableApps), jak poniżej, jeśli chcemy mieć interfejs w języku polskim.

LibreOffice_languages+start

Aby zmienić język klikamy Tools > Options > Language Settings > Languages > User interface > Polish > – Locale setting > Polish – Western > Polish > OK.

Languages:

Standard: Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Portuguese (Brazilian), Russian, Spanish.

All: Afirikaans, Albanian, Arabic, Assamese, Asturian, Belarusian, Bengali, Basque, Bodo, Bosnian, Breton, Bulgarian, Burmese, Catalan,  Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dorgi, Dutch, Dzongkha, English (United Kingdom), English (South Afrika), Esperanto, Estonian, Farsi, Finnish, French, Galician, Georgian, German, Greek, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Kannada, Kashmiri, Kazakh, Khmer, Kinyarwanda, Konkani, Korean, Kurdish, Lao, Latvian, Lithuanian, Macedonian, Maithili, Malaylam, Manipuri, Marathi, Mongolian, Nepali, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Nothern Sotho, Occitan, Oromo, Oriya, Panjabi (India), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Sanskrit (India), Santali, Serbian (Cyrillic & Latin), Sindhi, Sinhala, Slovak, Slovenian, Spanish, South Ndebele, Suthern Sotho, Swahili (Tanzania), Swazi, Swedish, Tajik, Tamil, Telugu, Thai, Tibetan, Tswana, Tsonga, Turkish, Ulighur, Ukrainian, Uzbek, Valencian, Venda, Vietnamese, Welsh, Xhosa, Zulu.

You may also like...