Maxthon Browser 5.2.7.5000 / 4.9.5.1000 portable

28 komentarzy

 1. Michał Chętnik pisze:

  Działa wyśmienicie na gigabajcie RAM, w porównaniu z innymi przeglądarkami jakie znam. Jeżeli wsparcie dla Windows 7 pozostanie tak długo jak dla XP, mogę sobie odstawić zakup nowego komputera na dłużej. Dużo informacji znalazłem o tym że szpieguje, ale nie tylko on. Google i Microsoft jeszcze lepiej szpiegują, ale z narastającą pychą, co widać po większym utrudnieniu w odejściu od ich usług i programów na nowych systemach. Używałem już kiedyś i nic złego się nie stało. Żadnych wirusów i włamań, a logowanie się nie jest przymusowe. Z informacji na ten temat i podobne wynika, że w Chinach jest więcej takich, którzy zarabiając na zebranych danych chcą jednocześnie mieć użytkowników za swoje ofiary.

 2. HnauHnakrapunt pisze:

  Hm… chińskie, na ekranie powitalnym tworzenie konta synchronizacji typu ‘podaj telefon’ rodem z rosyjskich serwisów kasujących konta po pół roku od złożenia wniosku o skasowanie, na stronie startowej masa linków dosyć bałaganiarska, w tym Torrentz i Pirate Bay… ostrożnie. Byłabym ostrożna.

 3. Jan Obiektywny pisze:

  W Maxthon Browser 5.0.4.2000 dodanych jest wiele języków, w tym polski.

 4. Galileusz pisze:

  W najnowszej wersji można już używać skórek 😀 Na razie są tylko cztery ale z czasem będzie więcej. Te które są (wersja alfa) można pobrać z oficjalnego forum:

  http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/21813-customizable-skins-for-mx5-5033000/

  Dodatkowo, wreszcie jest polskie tłumaczenie w wersji oficjalnej. Niestety tylko w instalatorze .exe, więc wypakowałem i zrobiłem archiwum wszystkich języków dostępne tutaj:

  https://mega.nz/#!woIG0LjJ!OHHO0Ee9MQaeMtVnIJRQcHyrE3MIRz-P_HP7VAqdzXs

  P.S. Maxthon 5 bardzo szybko się ostatnio rozwija. Wiele rzeczy zostało usprawnionych lub dodanych. Warto przetestować 🙂 Więcej szczegółów można znaleźć na forum Maxthon’a.

 5. Galileusz pisze:

  Pojawiła się dziś nowa, oficjalna wersja 5.0.2.2000

  Portable: http://dl.maxthon.com/mx5/maxthon_portable_5.0.2.2000.7z

  Instalator: http://dl.maxthon.com/mx5/mx5.0.2.2000.exe

 6. Galileusz pisze:

  Najnowsza wersja Maxthoona z lini 4.9 to 4.9.4.3000

  Link: http://dl.maxthon.com/mx4/maxthon_portable_4.9.4.3000.7z

 7. Galileusz pisze:

  Dziś pojawiła się nowa, oficjalna wersja Maxthon 5.0.2.1000

  Link: http://dl.maxthon.com/mx5/maxthon_portable_5.0.2.1000.7z

  Instalator: http://dl.maxthon.com/mx5/mx5.0.2.1000.exe

 8. Galileusz pisze:

  Aktualne najnowsze, nieoficjalne tłumaczenie w 97%. Mogą być więc jakieś niedoróbki. Archiwum należy wypakować do folderu \Bin\Locales w katalogu głównym Maxthona.

  Link do pliku: https://mega.nz/#!l5hA2KiQ!GTdxILcK6mpR_tkgRIcgktJjxqdJDq650CM-6TwmONw

  P.S. Można zrobić kopię oryginalnego pliku all.lng bo zostanie on nadpisany.

 9. Galileusz pisze:

  Mała korekta. Link na stronie odnosi się do “zmian w wersji” 4.x.x
  Ten link jest do “zmian w wersji” 5 http://www.maxthon.com/mx5/changelog/

  Podaję również parę przydatnych linków pomocnych w użytkowaniu Maxthon 5.

  http://www.maxthon.com/blog/primary-guidelines-tips-for-mx5-user-interface/
  http://www.maxthon.com/blog/primary-guidelines-tips-for-mx5-maxnote/
  http://www.maxthon.com/blog/primary-guidelines-tips-for-mx5-passkeeper/

  Jest też możliwość wypróbowania wersji Beta:

  http://dl.maxthon.com/mx5/mx5.0.2.200-beta.exe
  http://dl.maxthon.com/mx5/maxthon_portable_5.0.2.200-beta.7z

  Dodam jeszcze że powstała wersja MX5 na Mac iOS ale jest dopiero we wstępnej fazie beta 1. Ale jeśli ktoś chciałby wypróbować to można pobrać stąd: https://itunes.apple.com/app/id541052011

  P.S. Polski interfejs jest przetłumaczony w 95%, więc niedługo się pojawi oficjalnie.

 10. Galileusz pisze:

  Przydałaby się korekta w opisie. Maxthon 4.9.x i 5.x.x nie jest już “Cloud” ponieważ nie używa chmury tak jak w poprzednich wersjach. Obecna, najnowsza odsłona jest pierwszym oficjalnym wydaniem i ponieważ zrezygnowano z wersji Release Candidate więc będą jeszcze napewno poprawki (na forum cały czas trwa dyskusja, co trzeba poprawić, dodać lub zmienić). Jak podano błędnie powyżej Maxthon nie obsługuje już rozszerzeń IE. Ponadto brak modułu obsługi skórek (ostatnia wersja to 4.4.8.2000 – według zapewnień ma to być zaimpletowane). W chwili obecnej nie ma języka polskiego w wersji 5. Więcej można się dowiedzieć na forum 🙂 Zapraszam

  Pozdrawiam zbymal – fajna stronka. Zaglądam codziennie 😀

  • zbymal pisze:

   Dzięki wielkie za wszystkie informacje, które przekazałeś.

  • zbymal pisze:

   Jeśli chodzi o języki, to można pobrać z linku, który jest powyżej i zastosować się do wskazówek, jakie tam są. Sprawdza się też z wersją “5”.

   • Galileusz pisze:

    Spolszczenie z 4.9 nie sprawdzi się się do końca bo Mx 5 ma nowszy interfejs i część opcji nie będzię albo będą źle wyświetlane. Wiem bo jestem testerem nowej wersji od początku. Trzeba poczekać na oficjalne wydanie.

    • zbymal pisze:

     O, czyli masz duża wiedzę o tej przeglądarce. Jak będziesz miał info o plikach językowych do wersji 5, to jeśli możesz, wrzuć linka, to udostępnimy wszystkim.

    • zbymal pisze:

     Mam jeszcze pytanie do Ciebie, czy wiadomo Ci coś na ten temat: “W dniu 14 lipca 2016 eksperci bezpieczeństwa firmy Exatel odkryli, że przeglądarka ta zachowuje się jak spyware – szpieguje użytkowników” – Wikipedia

     • Galileusz pisze:

      Jak będą pliki językowe to dam znać 🙂 Jeśli chodzi o Exatela to była to swego rodzaju “burza w szklance wody”. Maxthon owszem zbierał pewne dane (program EUIP) na temat rodzaju systemu, procesora, rozdzielczości ekranu, przeglądanych stron czy też wersji “office” aby poprawić działanie Mx. Nic szczególnego, żadnych wrażliwych danych nie przekazywał. Google, FB, MS zbierają kilkanaście razy więcej danych i szoku nie ma. Ich błąd polegał na tym że nie poinformowali o tym użytkowników, a dodatkowo w wyniku błędu nie można było tego wyłączyć. Wszystko jednak zostało naprawione i nie ma podstaw do obaw o bezpieczeństwo. Teraz można w 100% ustawić jakie dane (lub wcale) chcemy udostępnić.

      P.S. Dla mnie Maxthon jest bardzo dobrą przeglądarką i nie zamierzam jej zmieniać. Są jeszcze pewne niedoskonałości (będą jeszcze zmiany) ale który program ich nie ma 😀

 11. alan pisze:

  …dlaczego nie podajecie linka do oryginalnej wersji portable programu?

 12. Używam od dłuższego czasu i jestem z niej strasznie zadowolony. Nie wiem czy jestem jedynym przypadkiem, ale Firefox strasznie obciążał mi system, przesiadłem się na Operę ale też do końca nie byłem zadowolony. Maxthon spisuje się rewelacyjnie, czekam jeszcze na wersję Mac Os-ową 🙂

 13. Maxthon jest aktualnie moją ulubioną przeglądarką na Windowsa, niecierpliwie czekam na wersje MacOsową. Na Macu korzystam aktualnie z RockMelta, który ma ciekawie rozwiniętą współprace z popularnym portalem społecznościowym na f 🙂 Czy też zauważyliście straszny spadek wydajności Firefoxa czy to tylko mój stary laptop?

 14. Adrian Bysiak pisze:

  No ciekawe połączenie, aczkolwiek nie wiem po co pchać silnik “IE” do przeglądarki w której jest jak to zwykle niezawodny silnik Safari, ja używam safari i to chyba jedyna przeglądarka z którą nie ma żadnych problemów.

 15. Adam pisze:

  Pobrałem, i co zauważyłem? Fakt, szybko strony wczytuje, ale np. wp.pl się rozjeżdża lekko.

 16. szyp pisze:

  MX3 to przegladarka majaca 2 silniki Webkit i Trident.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.