MetaGer 2024 online

MetaGer

MetaGer to metawyszukiwarka skupiająca się na ochronie prywatności użytkowników z siedzibą w Niemczech i prowadzona w ramach współpracy pomiędzy niemiecką organizacją pozarządową „SUMA-EV – Stowarzyszenie na rzecz Wolnego Dostępu do Wiedzy”, a Uniwersytetem w Hanowerze. System jest zbudowany na 24 małych sieciach internetowych, a roboty indeksujące znajdują się pod kontrolą MetaGera.
Dzięki tej aplikacji możesz optymalnie przeszukiwać sieć. Wyszukiwanie oszczędza ilość danych i jest dostosowane do niestabilnych połączeń komórkowych. Twój klucz do wyszukiwania bez reklam jest anonimizowany przez ślepe podpisy podczas korzystania z aplikacji.

Czym jest metawyszukiwarka?
Aby wyjaśnić, czym są metawyszukiwarki, warto najpierw pokrótce wyjaśnić, jak działa indeksowanie zwykłych wyszukiwarek. Zwykłe wyszukiwarki uzyskują wyniki wyszukiwania z bazy danych stron internetowych, która jest również nazywana indeksem. Wyszukiwarki używają tak zwanych „crawlerów”, które zbierają strony internetowe i dodają je do indeksu (bazy danych). Crawler zaczyna od zestawu stron internetowych i otwiera wszystkie strony internetowe, do których prowadzą linki. Są one indeksowane, tj. dodawane do indeksu. Następnie crawler otwiera strony internetowe powiązane z tymi stronami internetowymi i kontynuuje w ten sposób.
Metawyszukiwarka łączy wyniki kilku wyszukiwarek i ocenia je ponownie według własnych kryteriów. Oznacza to, że metawyszukiwarka nie posiada własnego indeksu. Dlatego metawyszukiwarki nie korzystają z robotów indeksujących. Korzystają one z indeksu innych wyszukiwarek.

Ta niemiecka wyszukiwarka jest transparentna, bo kod źródłowy jest dostępny na wolnej licencji i publicznie dostępny dla wszystkich. Nie przechowuje danych użytkowników i ceni sobie ochronę danych i prywatności. Dlatego zapewnia anonimowy dostęp do wyników wyszukiwania. Jest to możliwe dzięki anonimowemu proxy i ukrytemu dostępowi TOR.

Cechy MetaGer:

MetaGer różni się od innych wyszukiwarek. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w orientacji na dobro publiczne i skupieniu się na prywatności, ale także w niektórych unikalnych funkcjach:

  • Możliwość utworzenia osobistej czarnej listy
  • Funkcja wyszukiwania w wyszukiwaniu
  • Możliwość wyszukiwania bez reklam
  • Integracja projektów wyszukiwarek, takich jak YaCy
  • Jedyna niemiecka wyszukiwarka, która łączy wyniki z kilku dużych indeksów internetowych
  • I wiele więcej…

MetaGer – Pomoc

Działa w systemach: wieloplatformowa
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatna (GNU AGPLv3)

MetaGer Maps – ta aplikacja zapewnia natywną integrację MetaGer Maps (obsługiwanej przez OpenStreetMap) na urządzeniu mobilnym z systemem Android. Dzięki temu usługa planowania trasy i nawigacji działa bardzo szybko na smartfonie. Aplikacja jest szybsza w porównaniu do korzystania z mobilnej przeglądarki internetowej.

Korzystaj z MetaGer bez reklam

Languages: Danish, English, Finnish, French, German, Italian, Nederlands, Spanish, Swedish.

You may also like...