Monero 0.17.3.2 portable

Monero

Monero, czyli prywatna, zdecentralizowana kryptowaluta, która zapewnia poufność i bezpieczeństwo Twoich finansów, skupiająca się na prywatnych i odpornych na cenzurę transakcjach.

Większość istniejących @kryptowalut, w tym Bitcoin i Ethereum, ma przejrzyste blockchainy. Transakcje mogą być weryfikowane i/lub śledzone przez każdego na świecie. Oznacza to, że wysyłające i odbierające adresy tych transakcji mogą być potencjalnie powiązane z rzeczywistymi tożsamościami. Monero, z drugiej strony, wykorzystuje różne technologie zwiększające prywatność, aby zapewnić anonimowość swoich użytkowników.

W przeciwieństwie do selektywnie przejrzystych alternatyw (np. Zcash), Monero jest jedyną kryptowalutą, w której każdy użytkownik jest domyślnie anonimowy. Nadawca, odbiorca i kwota każdej pojedynczej transakcji są ukryte dzięki zastosowaniu trzech ważnych technologii: Ukryte-Adresy, Podpisy-Pierścieniowe oraz RingCT.
Ponieważ każda transakcja jest prywatna, Monero nie może być śledzone. To sprawia, że jest to prawdziwa, wymienialna waluta. Sprzedawcy i osoby akceptujące Monero nie muszą się martwić o czarne listy lub skażone monety.

Monero nie wiąże się z opłatami za przelewy lub czeki, nie ma wielodniowych okresów przetrzymywania i nie ma oszukańczych zwrotów. Ponieważ Monero jest zdecentralizowany, nie jest ograniczone przez żadną konkretną jurysdykcję prawną i zapewnia bezpieczeństwo przed kontrolą kapitału.

Graficzny interfejs użytkownika Monero:
  • Tryb prosty. Stworzony dla mniej technicznych użytkowników, którzy chcą używać Monero w najłatwiejszy i najszybszy możliwy sposób. Otwórz portfel, automatycznie połącz się z remote node, wysyłaj lub otrzymuj XMR, gotowe!
  • Tryb zaawansowany. Ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami, które mogą się przydać. Idealny dla doświadczonych użytkowników Monero, którzy wolą mieć pełną kontrolę nad swoim portfelem oraz węzłem
  • Strona handlowców. Otrzymuj łatwo XMR dla swojej firmy
  • Kompatybilny z portfelami sprzętowymi takimi jak Trezor i Ledger
  • Konwersja walut rządowych w aplikacji. Nie musisz już sprawdzać wartości swojego XMR online
  • Przycinanie Blockchain. Masz za mało miejsca na dysku? Po prostu użyj przycinania, aby pobrać tylko 1/3 blockchain
  • Dostępny w ponad 30 językach.

Portfel open-source z graficznym interfejsem użytkownika (GUI) opracowany przez społeczność Monero, całkowicie darmowy w użyciu, nadaje się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

FAQ – znajdź odpowiedzi na powtarzające się pytania i wątpliwości dotyczące Monero /PL/
Przewodniki dla użytkowników /PL/
Przewodniki dla deweloperów /ENG/

Należy pamiętać, że niektóre programy antywirusowe i zapory sieciowe mogą oznaczać pliki wykonywalne i archiwa Monero, jako złośliwe oprogramowanie. Więcej informacji w FAQ.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Monerujo to aplikacja do zarządzania i korzystania z portfela Monero na Androida.

Languages: Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, Esperanto, Finnish, French, German, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Nederlands (Dutch), Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...