NeoChat 23.01 portable

NeoChat

NeoChat jest klientem Matrixa, zdecentralizowanego protokołu komunikacyjnego do obsługi wiadomości błyskawicznych. Jest rozwidleniem (fork) Spectral, wykorzystującym frameworki KDE (opracowany przez społeczność KDE), w szczególności Kirigami, KConfig i KI18n. Umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, filmów oraz dźwięku do twojej rodziny, znajomych oraz przyjaciół poprzez protokół Matriksa.

Matrix jest protokołem rozproszonego porozumiewania się. Obecnie NeoChat obsługuje dużą część protokołu poza szyfrowanymi rozmowami tekstowymi i z obrazem.
NeoChat działa zarówno na urządzeniach przenośnych jak i biurkowych, zapewniając spójne wrażenia użytkownika.

Matrix to otwarty i lekki protokół standardowy do komunikacji w czasie rzeczywistym . Jego celem jest umożliwienie użytkownikom posiadającym konta u jednego dostawcy usług komunikowanie się z użytkownikami innego usługodawcy za pośrednictwem czatu na żywo, połączeń głosowych przez protokół internetowy i połączeń wideo . Innymi słowy, jego celem jest zapewnienie pełnej przejrzystości komunikacji w czasie rzeczywistym między różnymi dostawcami usług, tak jak ma to obecnie miejsce w przypadku standardowej poczty elektronicznej z prostym protokołem przesyłania poczty dla usług poczty elektronicznej.

Cechy aplikacji NeoChat:

-Wysyłanie wiadomości
-Wysyłanie plików ze schowka
-Odpowiedz na wiadomość (kliknij wiadomość prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do menu)
-Rozpocznij prywatny czat (ale nie szyfrowany)
-Pokaż powiadomienia, na razie jest tylko globalny przełącznik, aby je wyłączyć. Wkrótce wdrożona ma być część konfiguracyjna specyfikacji.
-Automatyczne uzupełnianie nazw użytkowników na czacie
-Selektor emotikonów
-Strona z podstawowymi ustawieniami pokoju
-Wysyłaj i akceptuj zaproszenia

Programowi NeoChat wciąż brakuje kilku funkcji, aby stać się w pełni funkcjonalnym klientem Matrix (przede wszystkim obsługa szyfrowania i obsługa czatów wideo).

Działa w systemach: Windows 10/11 + ?
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Wersje .zip i .exe są dostępne do pobrania, ale przede wszystkim służą do celów testowych.

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, French, German, Hungarian, Japanese, Korean, Nederlands, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...