Patreon 2023 online

Patreon

Patreon to najlepsza platforma dla twórców, którzy chcą rozwijać swoją działalność subskrypcyjną. Dzięki niej mogą oni nawiązać głębsze relacje ze swoją społecznością, zapewniając patronom specjalny dostęp do swoich prac.
Setki tysięcy autorów filmów, podcasterów, muzyków, pisarzy, graczy i wiele innych osób osiąga niezależność finansową, tworząc na Patreonie to, co najbardziej kochają..

Patreon wspiera działalność subskrypcyjną twórców, oferując im narzędzia potrzebne do pozyskiwania płacących patronów oraz zarządzania nimi i motywowania ich. Dzięki modelowi płatności opartemu na subskrypcjach fani płacą swoim ulubionym twórcom miesięczną kwotę w wybranej wysokości w zamian za ekskluzywny dostęp, dodatkowe materiały lub wgląd w proces twórczy. Model ten jest korzystny dla obu stron; autorzy zachowują swobodę twórczą, otrzymując wynagrodzenie, na które zasługują, a fani mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich pieniądze wspierają uwielbianą przez nich twórczość. Nie musisz płacić, żeby zacząć. Patreon otrzymuje niewielki procent tylko wtedy, gdy zaczniesz zarabiać, plus standardową w branży stawkę za przetwarzanie płatności od patronów.

W 2013 roku muzyk publikujący klipy na YouTubie, Jack Conte, szukał rozwiązania pewnego problemu: miliony ludzi zachwycało się jego nagraniami, ale na jego konto bankowe trafiało tylko kilkaset dolarów. To nie miało sensu. Wpadł więc na pomysł strony internetowej, która pozwoliłaby fanom płacić mu bezpośrednio za twórczość, którą im prezentował. Przedstawił ten pomysł współlokatorowi ze studiów, Samowi Yamowi (obecnie współzałożycielowi Patreona), który w ciągu zaledwie 6 tygodni przekształcił go w sprawnie funkcjonującą usługę. Po 8 latach Patreon stanowi rozwiązanie podobnego problemu dla ponad 250 000 twórców wspieranych przez ponad 8 milionów patronów, dzięki którym twórcy zarobili ponad 3,5 miliardy dolarów.

Cechy platformy:
-Kreuj swój świat – dziel się swoją twórczością z największymi fanami, buduj społeczność i zdecyduj, jak chcesz otrzymywać wypłaty.
-Subskrypcja – ciesz się niezależnością finansową i pełną wolnością kreatywną.
-Bez hejterów. Bez trolli – stwórz przestrzeń przeznaczoną tylko dla Twoich największych fanów i buduj z nimi głębsze relacje, które nie ograniczają się do zwykłych polubień i udostępnień.
-Algorytm, szmalgorytm – ciesz się pełną wolnością kreatywną, zapomnij algorytmach i barierach rozwoju.

Podział na kategorie dla twórców: Podcasterzy ; Autorzy filmów ; Muzycy ; Artyści wizualni ; Pisarze i dziennikarze ; Społeczności ; Autorzy gier ; Organizacje non-profit ; Tutoriale i kształcenie ; Firmy lokalne ; Autorzy wszelkiego rodzaju.

Aplikacje kompatybilne z platformą Patreon

Na Patreon udostępnione są następujące plany:
  • Lite – proste narzędzia do uzyskiwania stałego wsparcia finansowego od fanów. Płacisz 5% miesięcznego dochodu, który uzyskujesz.
  • Pro – wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć świetnie prosperującą i dochodową działalność subskrypcyjną, która zapewni Twoim największym fanom wyjątkowe doświadczenia. Płacisz 8% miesięcznego dochodu, który uzyskujesz.
  • Premium – coaching i pomoc dla uznanych twórców i firm zajmujących się tworzeniem oraz funkcje premium, dzięki którym oszczędzisz czas i które umożliwią Ci nagrodzenie Twoich patronów. Płacisz 12% miesięcznego dochodu, który uzyskujesz.

Centrum pomocy i często zadawane pytania

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages:

You may also like...