Free MKV to AVI Converter jest programem konwertującym pliki Matroska video (MKV) do formatu AVI lub MPG (MPEG-1/2).

MKV jest otwartym formatem kontenera multimedialnego. Format ten jest wyjątkowo elastyczny – pozwala m.in. osadzać wiele ścieżek dźwiękowych i napisów w jednym pliku. Z tego powodu jest on bardzo często wykorzystywany przy zgrywaniu filmów z płyt DVD i Blu-ray. Niestety, wiele odtwarzaczy i programów do obróbki wideo nie obsługuje formatu MKV. W takim przypadku konieczna jest konwersja plików MKV do bardziej popularnego formatu, np. do AVI lub MPG.

Jeśli film musi być odtwarzany na starszych odtwarzaczach stacjonarnych, najlepszym rozwiązaniem będzie konwersja do formatu MPG (VCD lub SVCD). Większość nowszych odtwarzaczy potrafi odtwarzać filmy zakodowane za pomocą kodeka XviD, czy H.264. W takim przypadku zalecanym rozwiązaniem jest konwersja do pliku AVI z zastosowaniem właściwego kodeka.

Najważniejsze funkcje Free MKV to AVI Converter:

-konwersja plików MKV do AVI lub MPG.
-ograniczona możliwość konwersji pozostałych formatów wideo (m.in. AVI, MP4, WMV, MOV, FLV, MTS, OGM, AMV).
-dekodowanie wszystkich najważniejszych kodeków audio i video wykorzystywanych przy tworzeniu plików MP4: MPEG-4 AVC/H.264, VC-1, XviD, AC3, DTS, AAC, MP3 i innych.
-kodowanie strumienia video w plikach AVI za pomocą jednego z kodeków: H.264 (x264), XviD, DivX 3, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV.
-kodowanie strumienia video w plikach MPG zgodnie ze standardem MPEG-1 lub MPEG-2.
-kodowanie strumienia audio za pomocą jednego z kodeków: MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit.
-obsługa kodowania wielowątkowego przy wykorzystaniu kodera H.264.
-możliwość wyboru dowolnej ścieżki dźwiękowej przy konwersji pliku z wieloma ścieżkami audio.
-szereg predefiniowanych ustawień konwersji (profili). Możliwość zapisywania własnych ustawień do plików INI.
-duża liczba parametrów kodowania: bitrate audio i wideo, fps, liczba kanałów i próbkowanie audio, głośność, zmiana rozdzielczości, skalowanie i obcinanie obrazu, usuwanie przeplotu, zapisywanie własnego tagu fourcc wideo itp.
-możliwość kodowania 2-przebiegowego, zwiększającego jakość obrazu i zmniejszającego objętość pliku wynikowego.
-możliwość zapisania poleceń kodera w pliku wsadowym BAT.
-obsługa techniki Przeciągnij i Upuść przy dodawaniu plików do listy przetwarzania i porządkowaniu elementów listy.
-program jest przenośny (portable): nie korzysta z rejestru systemowego, a wszelkie ustawienia zapisywane są w plikach INI w katalogu z programem. Dzięki temu program może być uruchamiany z urządzeń przenośnych (pendrivy, dyski przenośne, karty pamięci itp.).

Info
Przy ustawieniach domyślnych, program konwertuje pliki stosując koder wideo Xvid, koder audio MP3, a wszystkie parametry konwersji zostaną dobrane automatycznie w taki sposób aby zachować jakość obrazu i dźwięku przy jednoczesnym zminimalizowaniu rozmiaru plików wyjściowych.
Większość odtwarzaczy przenośnych i stacjonarnych nie powinno mieć problemów z odtwarzaniem plików AVI utworzonych przy takich ustawieniach.
Info
Program jest dostępny w wersji 32 i 64 bitowej w postaci instalatora i archiwum ZIP. Proces konwersji w wersji 64 bitowej jest szybszy o kilka do ok. 25% (w zależności od wybranego kodera wideo) w porównaniu z wersją 32 bitową.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware – do użytku domowego i komercyjnego)
Pobierz /.zip 64-bit/ (14,2 MB / 36,9 MB) Pobierz /.zip 32-bit/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 32-bit/

Wersja 1.8 (13.06.2018)

  • Zaktualizowano silnik konwersji (FFmpeg) oraz bibliotekę MediaInfo.
  • Dodano moduł sprawdzający dostępność aktualizacji programu.
  • Dodano możliwość wyboru widocznych kolumn w menu kontekstowym listy plików oraz w menu głównym.
  • Automatyczne przewijanie tekstu w oknie z postępem konwersji.
  • Niewielkie zmiany kolorów różnych elementów interfejsu (menu, panele…).
  • Ulepszenia i poprawki błędów.

Języki / Languages: Chinese (Simplified), Czech, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese (BR), Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish.

Pazera_Free_MKV_to_AVI_Converter_1 Pazera_Free_MKV_to_AVI_Converter_2 Pazera_Free_MKV_to_AVI_Converter_3

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Free_MKV_to_AVI_Converter_icon256.jpg?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/Free_MKV_to_AVI_Converter_icon256.jpg?resize=150%2C150&ssl=1zbymalKonwertery64-bit,AAC,AC3,AMV,Audio,Audio-Video,AVI,Blu-Ray,DTS,DVD,FLV,H.264,Konwersja,Konwertery,MKV,MOV,MP3,MP4,MPEG-4 AVC/H.264,MPG,MTS,OGM,SVCD,VC-1,VCD,Video,WMV,XVID
Free MKV to AVI Converter jest programem konwertującym pliki Matroska video (MKV) do formatu AVI lub MPG (MPEG-1/2). MKV jest otwartym formatem kontenera multimedialnego. Format ten jest wyjątkowo elastyczny - pozwala m.in. osadzać wiele ścieżek dźwiękowych i napisów w jednym pliku. Z tego powodu jest on bardzo często wykorzystywany przy...