Free MKV to MP4 Converter jest programem umożliwiającym konwersję plików MKV (Matroska video) do formatu MP4. Przy domyślnych ustawieniach (koder H.264 i AAC), program generuje pliki MP4 zgodne ze standardem HTML5 video, które mogą być wykorzystywane na stronach internetowych.

Pliki MP4 wygenerowane przez program można odtwarzać w większości urzadzeń przenośnych (iPhone, iPod, Samsung Galaxy, Microsoft Surface, HTC, PSP) oraz w odtwarzaczach stacjonarnych (WD TV, Xtreamer, Popcorn Hour, Asus O!Play). Strumień wideo z pliku wejściowego może być kodowany za pomocą nowoczesnego kodera H.264 (x264) lub bardzo popularnego kodera XviD. Do kodowania ścieżek audio program wykorzystuje koder AAC (Advanced Audio Coding) lub MP3 (Lame).

Z myślą o początkujących użytkownikach do programu dołączono liczne profile kodowania. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą dostosować do własnych potrzeb wiele parametrów konwersji: kodek wideo i audio, bitrate wideo i audio, proporcje obrazu (aspect), liczba klatek na sekundę (fps), rozdzielczość, częstotliwość próbkowania dźwięku, głośność, scalowanie obrazu, zmiana kontrastu i jasności, konwersja kolorów do skali szarości itd.

Interfejs programu Free MKV to MP4 Converter i jego podstawowa obsługa są bardzo proste. Aby przekonwertować plik wideo, wystarczy przeciągnąć go na okno programu (techniką przeciągnij i upuść), następnie kliknąć przycisk Konwertuj.

Najważniejsze funkcje:
-konwersja plików MKV do formatu MP4.
-obsługiwane kodery wideo: H.264 (x264), XviD.
-obsługiwane kodery audio: AAC (Advanced Audio Coding), MP3 (Lame).
-zgodność generowanych plików ze specyfikacją HTML5 Video przy wykorzystaniu kodera H.264 i AAC.
-możliwość kodowania wielowątkowego przy zastosowaniu kodera H.264.
-możliwość wyboru dowolnej ścieżki dźwiękowej przy konwersji pliku z wieloma ścieżkami audio.
-dołączone profile konwersji dla początkujących użytkowników. Możliwość zapisania własnych ustawień konwersji do profilu (pliku INI).
-duża liczba parametrów konwersji: bitrate wideo i audio, proporcje obrazu, liczba klatek na sekundę (fps), liczba wątków kodowania, profil kodera x264, skalowanie i obcinanie obrazu, usuwanie przeplotu, zmiana kontrastu i jasności, przerzucanie obrazu w pionie i poziomie, obrót obrazu o dowolny kąt, liczba kanałów audio, częstotliwość próbkowania dźwięku, głośność.
-kodowanie jedno- lub 2-przebiegowe.
-możliwość zapisania poleceń kodera do pliku wsadowego BAT.
-program jest przenośny (portable): nie korzysta z rejestru systemowego, a wszelkie ustawienia zapisywane są w plikach INI w katalogu z programem. Dzięki temu program może być uruchamiany z urządzeń przenośnych (pendrivy, dyski przenośne, karty pamięci itp.).
-program jest udostępniany w postaci instalatora oraz skompresowanego archiwum ZIP.
-100% freeware! – do użytku domowego i komercyjnego! Program nie wymaga rejestracji, nie ma wbudowanych żadnych ograniczeń i aplikacji szpiegowskich (spyware), nie dodaje do generowanych plików “znaków wodnych” itp.

Program jest dostępny w wersji 32 i 64 bitowej. Proces konwersji wersji 64 bitowej jest szybszy o kilka do nawet 50% (w zależności od wybranego kodera wideo).

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware – do użytku domowego i komercyjnego)
Pobierz /64-bit/ (19,6 MB / 52,8 MB) Pobierz /32-bit/
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/

Wersja 1.2 (17.07.2018)

 • Nazwa programu została zmieniona z Pazera Free MKV to MP4 Converter na Free MKV to MP4 Converter.
 • Zaktualizowano silnik konwersji (FFmpeg) oraz bibliotekę MediaInfo.
 • Przywrócono kompatybilność z systemem Windows XP.
 • Dodano moduł sprawdzający dostępność aktualizacji programu.
 • Nowy filtr wideo: negatyw.
 • Zakładkę Filtry wideo oraz panel z ustawieniami filtrów wideo wyróżniono kolorem niebieskim.
 • Dodano możliwość edycji listy katalogów wyjściowych.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie ujemnych wartości przetworzonych danych po przekroczeniu progu 2GB.
 • Dodano opcję umożliwiającą zachowanie w pliku wyjściowym czasu utworzenia, ostatniego dostępu i modyfikacji pliku źródłowego.
 • Zmieniono kontrolkę wyświetlającą listę profili. Teraz profile są dodatkowe rozdzielone separatorami, co nieco zwiększa czytelność.
 • Dodatkowe przyciski nawigacyjne.
 • Sporo zmian innych elementów interfejsu: paska narzędziowego, menu, listy plików (tabeli), niektórych paneli…
 • Dodano możliwość wyboru widocznych kolumn w menu kontekstowym listy plików oraz w menu głównym.
 • Automatyczne przewijanie tekstu w oknie z postępem konwersji.
 • Naprawiono błąd powodujący resetowanie niektórych parametrów konwersji przy przełączaniu stylów wizualnych.
 • Nowy moduł: Informacja o programach narzędziowych.
 • Nowy styl wizualny: Cobalt XEMedia.
 • Wiele drobnych poprawek i uporządkowanie kodu źródłowego.

Języki / Languages: Czech, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Polish, Portuguese (BR), Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish.

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/09/Free_MKV_to_MP4_Converter_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/09/Free_MKV_to_MP4_Converter_icon256-150x150.pngzbymalKonwertery64-bit,AAC,Free MKV to MP4 Converter,Free MKV to MP4 Converter portable,H.264,HTML5 video,Konwertery,Matroska video,MKV,MP4,Video
Free MKV to MP4 Converter jest programem umożliwiającym konwersję plików MKV (Matroska video) do formatu MP4. Przy domyślnych ustawieniach (koder H.264 i AAC), program generuje pliki MP4 zgodne ze standardem HTML5 video, które mogą być wykorzystywane na stronach internetowych. Pliki MP4 wygenerowane przez program można odtwarzać w większości urzadzeń przenośnych...