Peercoin to kryptowaluta, której twórcami są Scott Nadal i ukrywający się pod pseudonimem twórca Primecoina Sunny King. Pierwszy z twórców wycofał się z projektu i aktywny pozostaje jedynie King. Moneta powstała 12 sierpnia 2012 roku, jest więc jedną z najstarszych w świecie kryptowalut.
Peercoin jest internetową walutą peer-to-peer. Łączy w sobie systemy proof-of-work i proof-of-stake, który to został po raz pierwszy zastosowany właśnie w tej monecie. Waluta jest inspirowana Bitcoinem i choć posiada wiele wspólnych cech to jednak różni się od protoplasty bardziej niż inne kryptowaluty. Peercoin wg twórców ma być rozwiązaniem na niezwykłą energochłonność procesu wytwarzania Bitcoinów. Niższy pobór energii ma być zapewniony dzięki systemowi Proof-of-stake. Docelowo zużywane będzie tyle energii ile jest potrzebne do uruchomienia klienta Peercoin.
Peercoin to połączenie Proof-of-stake i Proof-of-work. Bitcoin zaś opiera się jedynie o proof-of-work. Skutkiem tego jest mniejsza podatność Peercoina na atak 51% i znacznie mniejsze zużycie energii niż w przypadku Bitcoina /więcej/.

Opis pochodzi z portalu BitHub.pl, który zajmuje się elektronicznymi pieniędzmi, czyli kryptowalutami, technologiami przesyłania danych w sposób zabezpieczony przed niepożądanym dostępem. Umożliwiają one przekazywanie środków finansowych przez internet z dowolnego miejsca na świecie z pominięciem pośredników i zachowaniem anonimowości (przy zachowaniu odpowiednich procedur).
Początkowa synchronizacja Peercoin zajmie trochę czasu i pobierze dużo danych. Musimy upewnić się, że mamy wystarczającą przepustowość i pojemność dla całego rozmiaru łańcucha bloków (ponad 845 MB).
Info
Mamy również swoje elektroniczne pieniądze, czyli Polcoin, jest on pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt w, który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał.
Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (MIT License)
Pobierz /.zip/ (50 MB / 83 MB) W paczce wersja instalacyjna i przenośna (aby uruchomić aplikację klikamy “peercoin-qt.exe”).

Pobierz /.paf – r.brem/ Wersja “.paf” testowana na systemie Windows 10

Wersja instalacyjna we wspólnej paczce z wersja przenośną.

Języki / Languages: Arabic, German, English, French, Italian, Polish, Spanish + 40

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Peercoin_Icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Peercoin_Icon256-150x150.pngzbymalKryptowalutaPAFcyfrowa waluta,elektroniczne pieniądze,kryptowaluta,Peercoin,Peercoin portable,proof-of-stake,proof-of-work,waluta
Peercoin to kryptowaluta, której twórcami są Scott Nadal i ukrywający się pod pseudonimem twórca Primecoina Sunny King. Pierwszy z twórców wycofał się z projektu i aktywny pozostaje jedynie King. Moneta powstała 12 sierpnia 2012 roku, jest więc jedną z najstarszych w świecie kryptowalut. Peercoin jest internetową walutą peer-to-peer. Łączy w...