PhonerLite 3.07 portable

PhonerLite

PhonerLite to aplikacja przeznaczona do przekształcania komputera w telefon, który można następnie wykorzystać do wykonywania połączeń za pomocą protokołu VoIP, Voice over IP.

Voice over Internet Protocol (VoIP):

VoIP to technika umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub oddzielnych sieci wykorzystujących protokół IP, popularnie nazywana „telefonią internetową”. Dane przesyłane są przy użyciu protokołu IP, co pozwala wykluczyć niepotrzebne „połączenie ciągłe” i np. wymianę informacji, gdy rozmówcy milczą.
To program do wykonywania połączeń telefonicznych przez Internet za pomocą komputera ogólnego przeznaczenia, zamiast korzystania z dedykowanego sprzętu.

Program PhonerLite używa protokołu inicjacji sesji do sygnalizacji połączeń VoIP. Połączenia są obsługiwane przez infrastrukturę opartą na serwerze lub bezpośrednio z IP do IP. Strumienie mediów są przesyłane za pośrednictwem protokołu transportu w czasie rzeczywistym, który może być zaszyfrowany za pomocą bezpiecznego protokołu transportu w czasie rzeczywistym (SRTP) i protokołów bezpieczeństwa ZRTP. Zapewnia również interfejs do konfigurowania i używania wszystkich dodatkowych usług ISDN dostarczanych przez CAPI, a zatem potrzebuje sprzętu adaptera terminalu ISDN zainstalowanego w komputerze.
Obsługuje połączenia IPv4 i IPv6 za pomocą UDP, TCP i TLS.

Interfejs podzielony jest na wiele sekcji, które zawierają dialer, ekran informacji o połączeniach, regulację głośności urządzenia, dziennik, książkę telefoniczną i statystyki połączeń.
Niektóre funkcje: rejestr połączeń użytkownika, importowanie kontaktów z Outlook, wysyłanie wiadomości SMS na telefony komórkowe, automatyczna sekretarka, książka telefoniczna, obsługa VoIP dla połączeń SIP.

Konfiguracja PhonerLite

Działa w systemie: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Ostatnia wersja „.paf.exe” wydana przez firmę Heiko Sommerfeldt, producenta programu.

Languages: Arabic, Czech, English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...