Polcoin jest pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt w, który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał. Obecnie rozwija go trzeci już zespół developerów. Odrodzony projekt Polcoin opiera się o nowy łańcuch bloków. Polcoin posiada stabilną sieć węzłów a developerzy pracują nad jej rozwojem.

Oficalną nazwą jest Polcoin [PLC] ale również spotykane są PolCoin [PLC] Sieć Polcoin wykorzystuje do potwierdzania transakcji sieci algorytm SHA256d. Jest to uznany i szeroko stosowany algorytm szyfrujący. Na tą chwilę jego łamanie dostępnymi metodami i sprzętem zajmuje nieproporcjonalnie dużo czasu do możliwych efektów.

Dane techniczne:
-algorytm: SHA256d
-częstotliwość generowania bloku : 60 sekund
-wartość wygenerowanego bloku : 50 PLC
-zmniejszenie wartości generowanego bloku co : 2100000 bloków
-maksymalna liczba monet w obiegu : 210.000.000
-port sieci: 9338
-port RPC: 9337
-przeliczenie trudności przez sieć następuje co : 360 bloków/6 godzin
-premine w kwocie 8.500.000 PLC w celu wymiany PLC ze starego łańcucha.

Info
Na chwilę obecną Polcoin nie posiada osobowości prawnej w myśl rozumienia przepisów prawa. Polcoin to projekt skupiający ludzi mających na celu stworzenie, ustabilizowanie i utrzymywanie polskiej krypto waluty jako alternatywnego środka płatniczego.
Działa w systemach: Windows 7,8,10
Liencja: bezpłatny (freeware/MIT License)
Pobierz /.7z/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Android

Języki / Languages: Arabic, English, French, German, Italian, Polish, Russian + 40.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Polcoin_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Polcoin_icon256-150x150.pngzbymalKryptowalutaAndroid,cyfrowa waluta,kryptowaluta,Polcoin,Polcoin portable,waluta,wirtualna waluta
Polcoin jest pierwszą polską wirtualną walutą. Powstała w styczniu 2014 roku jako klon zyskującego na popularności Bitcoina. Oparty jest na tym samym algorytmie SHA256d. Obecnie jest to całkowicie polski projekt w, który zaangażowany jest wyłącznie polski zespół twórców oraz polski kapitał. Obecnie rozwija go trzeci już zespół developerów. Odrodzony...