RogueKiller jest wolnym oprogramowaniem przeznaczonym do analizy, wykrywania, zatrzymywania i usuwania różnych infekcji komputera. Eliminuje rootkity, nieautoryzowane oprogramowanie, spyware, adware, programy PuP, trojany, robaki, ukryte procesy, złośliwe wpisy autostartu, wpisy hosta, etc. Umożliwia również naprawienie głównego sektora startowego (MBR) oraz skrótów do programów i plików.

Podczas operacji skanowania można sprawdzić różne statystyki, takie jak etap skanowania, postępu transferu, czas czy liczba wykrytych elementów. Więcej szczegółów na temat zidentyfikowanych obiektów może być sprawdzane w osobnym oknie. Mogą być one przesyłane do kwarantanny, gdzie później można je zbadać i zdecydować, czy chcemy zachować lub trwale je usunąć. Raporty są generowane automatycznie po zakończeniu pracy.

W programie kolory wykrywalności są znormalizowane:
czerwony: znany malware – najwyższy wskaźnik wykrywalności
pomarańczowy: możliwy malware – często ma podejrzaną drogę, albo jest oznaczony jako PUP (potencjalnie niechciany program)
szary: możliwie szkodliwy – często niedomyślna wartość systemowa lub jest oznaczony jako PUM (potencjalnie niechciana modyfikacja)
zielony: nieznany jako malware – oznacza to, że pozycja jest wyświetlana tylko dla informacji i nie powinien być usuwany (z wyjątkiem, jeśli uzna się, że nim ​​jest).

Uwaga
UWAŻAJCIE CO KASUJECIE ! Jeśli nigdy nie używaliście tego programu wcześniej poleca się sprawdzić “RogueKiller – oficjalny poradnik” (niestety tylko w języku angielskim i francuskim), który został napisany przez twórców programu. Ponadto, jeśli mamy trudności w rozpoznawaniu infekcji po skanowaniu warto odwiedzić forum Adlice Software lub wysłać dziennik skanowania na to forum.
Program uruchamiamy na prawach administratora.

Info
Jeżeli program jest zablokowany i nie da się uruchomić (a podejrzewamy, że to przez infekcję złośliwym oprogramowaniem), próbujemy zmienić jego nazwę na “winlogon.exe” lub zmienić rozszerzenie pliku z rozszerzenia .exe do .com (np. RogueKiller.com) – wskazówka pochodzi z oficjalnego podręcznika programu.

Program nie wymaga, aby go instalować w systemie, wystarczy pobrać plik wykonywalny i uruchomić go. W przypadku korzystania z systemu Windows 7 lub 8 filtr SmartScreen może uniemożliwić otwarcie tej aplikacji. Jeśli tak, wybieramy w oknie, które się pojawi, opcje “Więcej informacji”, a następnie klikamy przycisk “Uruchom mimo to”.

Działa w systemach: Windows XP,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freemium)
Pobierz /64-bit/ (26 MB) Pobierz /32-bit/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 32 i 64-bit/

Języki / Languages: Arabic, Chinese, Czech, Dutch, English, Farsi, French, Indonesian, Italian, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Spanish, Turkish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/RogueKiller_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/02/RogueKiller_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwo64-bit,Adware,nieautoryzowane oprogramowanie,programy PuP,robaki,RogueKiller,RogueKiller portable,rootkity,sektor MBR,Spyware,trojany,ukryte procesy,wpisy hosta,złośliwe wpisy autostartu
RogueKiller jest wolnym oprogramowaniem przeznaczonym do analizy, wykrywania, zatrzymywania i usuwania różnych infekcji komputera. Eliminuje rootkity, nieautoryzowane oprogramowanie, spyware, adware, programy PuP, trojany, robaki, ukryte procesy, złośliwe wpisy autostartu, wpisy hosta, etc. Umożliwia również naprawienie głównego sektora startowego (MBR) oraz skrótów do programów i plików. Podczas operacji skanowania można sprawdzić...