Scribus 1.4.8 / 1.5.8 test portable

Scribus

Scribus – program do składu tekstu (DTP). Możliwe zastosowania programu, to publikacje przeznaczone do druku (biuletyny, broszury, gazetki itd.) oraz interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF.

Zalicza się do tej samej kategorii programów co Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign – z tą zasadniczą różnicą, że Scribus jest wolną i dostępną za darmo aplikacją.

Program Scribus wyposażony jest w obsługę fontów TrueType, Type 1 i OpenType oraz funkcje importu i eksportu do powszechnie używanych formatów graficznych, m.in. SVG, PostScript, EPS, PDF, TIFF, PNG, JPEG”. Tyle Wikipedia.

Aplikacja jest wolną i wolnodostępną aplikacją do DTP dla Linuksa i innych odmian Uniksa, włącznie z systemem Mac OS X i Windows. Scribus Wiki utworzony został, aby dać użytkownikom tego programu miejsce na zamieszczanie materiałów pomocniczych i porad dotyczących Scribusa i DTP.

Scribus – poradniki, instrukcje

W systemie wymagana jest biblioteka GPL Ghostscript, która jest interpreterem języków PostScript (PS) oraz Portable Document Format (PDF), który umożliwia ich konwersję na wiele formatów. Pobrać można TU.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Languages: Afrikaans, Albanian, Arabic, Basque, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Estonian, Finnish, French, Galician, German, German(Swiss), Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Polish, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Spanish (Latin), Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Welsh.

v. 1.4:

v. 1.5:

You may also like...