Signal Desktop (Signal Private Messenger) to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych i wykonywania zaszyfrowanych połączeń głosowych. Aplikacja jest dostępna na platformy Android i iOS, a także na komputery stacjonarne (początkowo była tylko rozszerzeniem przeglądarki Chrome).

Signal umożliwia użytkownikom nawiązywanie połączeń głosowych i wideo z innymi użytkownikami. Wszystkie połączenia są nawiązywane za pośrednictwem Wi-Fi lub połączenia transmisji danych. Komunikator umożliwia również użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych, plików, notatek głosowych, obrazków, GIF-ów i wiadomości wideo za pośrednictwem Wi-Fi lub połączenia transmisji danych z innymi użytkownikami Signala. Aplikacja obsługują także przesyłanie grupowe.

Cała komunikacja z innymi użytkownikami Signala jest automatycznie szyfrowana. Klucze używane do szyfrowania komunikacji użytkownika są generowane i przechowywane w punktach końcowych, tzw. „end to end” (tj. przez użytkowników, a nie przez serwery, bramki czy routery). Komunikator ma również wbudowany mechanizm sprawdzania, czy nie nastąpił atak pośredni. W celu uwierzytelnienia użytkownicy mogą porównywać odciski palców lub skanować kody QR. Aby korzystać z komunikatora na komputerze trzeba zainstalować i autoryzować aplikację mobilną. Po zweryfikowaniu tożsamości za pomocą kodu wysłanego SMS-em możemy cieszyć się bezpiecznym komunikatorem. Numer telefonu będzie określał identyfikator użytkownika eliminując potrzebę używania nazw użytkowników i haseł.

Signal pozwala także użytkownikom ustawić czasy na wiadomości. Po upływie określonego czasu wiadomości zostaną usunięte zarówno z urządzeń nadawcy, jak i odbiorcy. Odstęp czasowy może wynosić od pięciu sekund do jednego tygodnia, a licznik czasu rozpoczyna się dla każdego odbiorcy po przeczytaniu wiadomości.

W październiku 2014 roku Electronic Frontier Foundation (EFF – organizacja pozarządowa mająca na celu walkę o wolności obywatelskie, takie jak prawo do anonimowości, prywatności i wolności słowa, w elektronicznym świecie) dodała komunikator Signal do przewodnika samoobrony inwigilacji, nawet Edward Snowden twierdzi, że korzysta z tej aplikacji i ją rekomenduje. Signal tworzony przez programistów z kalifornijskiego Open Whisper Systems i uważany jest za najbezpieczniejszy komunikator na świecie. Nawet FBI nie zdołało uzyskać dostępu do danych użytkowników.

Działa w systemach: Windows 7,8,10 /64-bit/
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)
Pobierz – 64-bit /.paf.exe ThApps/ (66 MB / 195 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/ v. 1.16.1

Android

Języki / Languages: Amharic, Aranic, Bengali, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English (GB & US), Estonian, Farsi, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Gujarati, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kannada, Korean, Lithuanian, Latvian, Malay, Malayalam, Marathi, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/03/Signal_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/03/Signal_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryPAF64-bit,Android,Electronic Frontier Foundation,komunikator,Open Whisper Systems,Signal Desktop,Signal Desktop portable,Signal Portable,Signal Private Messenger
Signal Desktop (Signal Private Messenger) to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych i wykonywania zaszyfrowanych połączeń głosowych. Aplikacja jest dostępna na platformy Android i iOS, a także na komputery stacjonarne (początkowo była tylko rozszerzeniem przeglądarki Chrome). Signal umożliwia użytkownikom nawiązywanie połączeń głosowych i wideo z innymi użytkownikami. Wszystkie połączenia są nawiązywane...