Win10 Settings Blocker 1.1 portable

Win10 Settings Blocker

W systemie Windows 10 od wersji 1703 firma Microsoft dodała nową zasadę grupy dla tego systemu, która zapewnia kontrolę nad różnymi ustawieniami, które pojawiają się w aplikacji „Ustawienia systemu”. Te zasady będą bardzo przydatne dla wielu, a także i użytkowników domowych. Administratorzy systemów powinni zablokować niepotrzebne panele, które administrator chce zachować z dala od użytkowników końcowych. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w środowisku sieciowym, na przykład podczas konfigurowania komputera. Istnieje wiele innych scenariuszy, w których przydatne będzie także wyłączenie aplikacji „Ustawienia” i „Panelu sterowania”. Na przykład, jeśli jesteś osobą pomocy technicznej dla swojej rodziny i przyjaciół, a oni ciągle do ciebie dzwonią, aby ponownie skonfigurować jakąś funkcję. Możesz ustawić komputer jeden raz, a następnie zablokować im dostęp do zmiany ustawień lub jeśli udostępniasz urządzenie w domu dzieciom, a nie chcesz, żeby bawili się ustawieniami.

Możesz zablokować poszczególne panele „Ustawienia” za pośrednictwem rejestru (edytor zasad grupy – gpedit.msc), ale byłoby to czasochłonne i podatne na błędy ludzkie. Aby uniemożliwić użytkownikom zmianę ustawień w systemie Windows 10 możesz wypróbować przenośną aplikację, którą jest Win10 Settings Blocker.

Jak blokować elementy panelu sterowania:
Blokada ustawień Win10 może blokować – Odblokuj (Ukryj – Odkryj) określone aplety panelu sterowania w systemie Windows 10,8,7,Vista i XP. Aby ukryć element „Panelu sterowania”, kliknij ikonę „Opcje” (ikona klucza) i wybierz „Control Panel Options / Opcje panelu sterowania”. Kliknij „Plus” (Dodaj do listy) i wybierz dowolny aplet w „Panelu sterowania”, aby go ukryć (zablokować).

Eksportuj / importuj ustawienia:
Po utworzeniu listy ustawień lub panelu sterowania można użyć funkcji eksportu i zapisać ustawienia. W menu „Opcje” jest funkcja eksportuj / importuj (Import List i Export List). Eksport ustawień utworzy plik taki jak np. „WsBlocker_20181110_123122.wsb”. Możesz przywrócić wszystkie ustawienia zainstalowanego systemu Windows lub możesz zaimportować ten plik do innych komputerów w sieci.

Menu rozwijane Win10 Settings Blocker daje nam następujące możliwości:
  • Wyłącz blokowanie
  • Ukryj strony
  • Pokaż tylko strony
  • Blokuj strony ustawień.

Działa w systemach: Windows 10 (dla stron ustawień)
Windows XP/Vista/7/8/10 (dla apletów panelu sterowania)
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Bulgarian, Chinese, Dutch (Nederlands), English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...