Java OpenStreetMap Editor 19039 portable

Java OpenStreetMap Editor

Java OpenStreetMap Editor (JOSM) to desktopowa aplikacja, stworzona pierwotnie przez Immanuela Scholza, a obecnie rozwijana przez Dirka Stöckera.
Pozwala ona załadować, edytować i aktualizować pliki danych map z OpenStreetMap oraz tworzenie własnych map. Aplikacja pozwala na wprowadzanie zmian w danych mapy i zapisuje projekty w plikach XML, OSM lub GPX.
Można użyć programu do edycji węzłów, ścieżek i znaczników metadanych obrazów lub zobaczyć obszar pobierając dane z różnych satelitów.
Program można rozszerzać poprzez wtyczki.
Java OpenStreetMap Editor (JOSM) jest edytorem udostępniającym bardzo dużo funkcjonalności przy pomocy interfejsu, który początkowo może wydawać się skomplikowany.

osm_logo

OpenStreetMap dostarcza dane mapowe dla setek stron internetowych, aplikacji oraz urządzeń i jest tworzony przez społeczność dodającą dane o drogach, ścieżkach, kawiarniach, dworcach i wielu innych, na całym świecie. Członkowie używają zdjęć satelitarnych, lotniczych, nawigacji GPS i zwykłych map, aby zweryfikować czy dane w OSM są dokładne i aktualne.
OpenStreetMap to otwarte dane: możesz używać ich jak tylko chcesz pod warunkiem, że dodasz, że pochodzą one z OpenStreetMap i jego członków.

Java OpenStreetMap Editor to projekt społeczności internetowej mający na celu stworzenie darmowej, swobodnie dostępnej mapy całej kuli ziemskiej. Jest ona edytowalna przez zarejestrowanych użytkowników.
Inspiracją do stworzenia OpenStreetMap były projekty takie jak Wikipedia. Każde miejsce po zbliżeniu może być edytowane po naciśnięciu przycisku „Edytuj”. Edycja może odbywać się na podstawie zapisanych wcześniej śladów GPS, zdjęć satelitarnych, map do których wygasły prawa autorskie oraz własnej wiedzy na temat edytowanego obszaru.
Projekt został założony 1 lipca 2004 przez Steve’a Coasta. Obecnie rozwojem serwisu zajmuje się OpenStreetMap Foundation, zarejestrowana 22 sierpnia 2006. W kwietniu 2011 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska z siedzibą w Łodzi.

Java OpenStreetMap Editor (JOSM) – poradniki, instrukcje + rozszerzenia

Aby program działał w systemie musi być zainstalowane środowisko uruchomieniowe dla programów napisanych w języku Java – Java Runtime Environment (JRE) 11+.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Rozszerzenia:

Zmiany w wersji: link

Languages: Asturian, Belarusian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian, Vietnamese + >>>

You may also like...