Pobieranie

Niektórzy z Was mają problem (wielokrotnie pojawiał się ten temat w komentarzach) z pobieraniem plików, z niektórych serwerów. Poniżej parę wskazówek, jak postępować, aby wybrany plik znalazł się na Waszych komputerach w miarę bezpiecznie.

Jak już, bez komplikacji, pobierzecie plik, ale dalej nie macie zaufania do niego, bo może zawiera szkodliwe oprogramowanie, to przeskanujcie go w witrynie VirusTotal. Jest to serwis internetowy umożliwiający skanowanie poszczególnych plików i przedstawienie wyników pozwalających stwierdzić ewentualną infekcję szkodliwym oprogramowaniem. Serwis analizuje wysłany plik jednocześnie za pomocą pona 60 skanerów antywirusowych, a co za tym idzie, wyświetla bardziej wiarygodne wyniki, niż tradycyjne oprogramowanie antywirusowe.


sourceforge_logo1

SourceForge
Portal SourceForge, na którego serwerach jest umieszczonych bardzo dużo plików, stosuje teraz menedżera pobierania (jeszcze nie dla wszystkich plików), który proponuje instalację dodatkowego oprogramowania. Jeżeli nie chcemy instalować proponowanych komponentów klikamy „Nie zgadzam się”.


Mega (kiedyś Megaupload)

mega_logo1

Mega – strona internetowa polegająca na udostępnieniu użytkownikom darmowej przestrzeni dyskowej o wielkości 50 GB, umożliwiając przechowywanie plików na serwerze, założona przez Kima Dotcoma, jako legalna alternatywa dla portalu Megaupload.
W przypadku Mega wystarczy tylko kliknąć „Pobierz”.

Mega_1

hostuje_net_icon

Hostuje.net
Hostuje.net to serwis, który oferuje darmową przestrzeń dla przechowywania plików.
Aby pobrać klikamy „Pobierz Plik”. Strzałką numer dwa oznaczono, gdzie pojawia się informacja o pobieranym pliku.

hostuje_net_1

Depositfiles_icon

DepositFiles
DepositFiles, to hosting w chmurze, który pozwala na przechowywanie różnego rodzaju plików (zdjęć, muzyki, wideo, dokumentów).
Pobierając klikamy „Regularne pobieranie”. W następnym oknie zobaczymy czas, jaki musimy odczekać, aby za darmo pobrać plik. Następnie wpisujemy tekst, jaki zobaczymy i klikamy „Continue”. Otatni etap, to kliknięcie na „Pobrać plik”.

depositfiles_1
depositfiles_2
depositfiles_3

Jeżeli pojawi się okno jak poniżej, wyłączamy je i jeszcze raz klikamy na „Regularne pobieranie”.

depositfiles_operator

zippyshare_logo

Zippyshare.com
ZippyShare.com jest całkowicie darmowe, niezawodne i bardzo popularne. Bardzo szybkie prędkości pobierania. Maksmalny rozmiar uploadowanego pliku 200 MB…


mediafire

MediaFire

MediaFire – strona internetowa pod postacią usługi darmowego przechowywania plików w przestrzeni dyskowej o wielkości 10 GB w chmurze. Usługa jest dostępna także na urządzeniach mobilnych. Istnieje także możliwość płatnego powiększenia przestrzeni dyskowej: do 1 TB lub nawet do 100 TB.

Kiedy zostaniemy przekierowani na stronę MediaFire, klikamy w DOWNLOAD.

mediafire_1

upload_ee

Upload.ee
Upload.ee – przechowywanie plików (maksymalny rozmiar pliku 100 MB. Całkowita objętość plików, pobieranie i przesyłanie bez żadnych ograniczeń. Wygodne ładowanie obrazów).
Aby pobrać plik klikamy na przycisk „DOWNLOAD”. Będą wyskakiwać reklamy w nowym oknie lub zakładce.

upload_ee_download

Userscloud
Userscloud – udostępnia użytkownikom darmową, nieograniczoną pojemność dyskową po zarejestrowaniu (pliki wygasają po 30 dniach jeśli są nieaktywne). Jest również konto „Premium” (płatne), które nie ma jakichkolwiek ograniczeń.
Aby pobrać plik klikamy na buttony, które są zaznaczone na zrzutach ekranu poniżej. W czasie tej czynności będą wyskakiwały okna reklamowe w kartach i nowych oknach.

Jeśli pojawi się okno pobierania z rozszerzeniem pliku „.iso”, NIE POBIERAJCIE GO, bo zawirusujecie komputer !!!. Wyłączcie to okno i kliknijcie jeszcze raz na niebieski przycisk.Turbobit
Turbobit to nieograniczona i szybka chmura dla przechowywania i pobierania plików. W Turbobit możesz wybrać pomiędzy darmową wersją lub kontem Turbobit Premium. W zależności od Państwa życzeń i potrzeb, obie opcje mogą być bardzo atrakcyjne. Pobierz bezpłatnie (info poniżej) lub pobierz szybko duże ilości danych w dobrej cenie.


Uploadrar
Uploadrar to hosting plików, w którym w łatwy sposób można je przechowywać i udostępniać. Udostępnia konta bezpłatne (z ograniczeniami) i płatne.

Jeśli klikniecie na „Click Here To Download” (zrzut ekranu nr 3) będą wyskakiwać dodatkowe okna lub propozycje ściągnięcia jakiś plików. Pod żadnym pozorem ich nie ściągajcie. Klikajcie na ten przycisk raz, dwa…, do momentu aż przeglądarka zacznie pobierać prawidłowy plik (w tym przykładzie jest to „startback_aio_1.0.54.zip”).