jGnash 3.5.1 portable

jGnash

jGnash to program, który pomoże nam, jeśli dojdziemy do wniosku, że trudno jest nam śledzić swoje zarobki lub zarządzać wydatkami. Zapewnia szeroki zakres funkcji zarządzania finansami i może przedstawić nam obraz o tym, jak gospodarujemy własnymi pieniędzmi. Niezależnie od tego, ile transakcji przeprowadzamy i jak często.

jGnash jest darmowy i na licencji open source. Jest to aplikacja zaprogramowana w języku Java i można ją uruchomić na dowolnym systemie operacyjnym, który obsługuje środowisko Java 1.4.0 lub wyższej. Ponadto podstawowe moduły aplikacji mogą być wypakowane z archiwum ZIP, więc nie ma potrzeby, aby przechodzić przez proces instalacji.

Interfejs użytkownika może wydawać się nieco skomplikowany i może upłynąć trochę czasu, abyśmy nauczyli się wszystkich opcji, które ma do zaoferowania i jak one działają. Zanim zaczniemy pracę z programem, kreator pomoże nam utworzyć bazę danych, w której można pracować z konta wspólnego lub osobistego w wybranej walucie. Gdy baza jest gotowa, można rozpocząć tworzenie wpisów dla depozytów, wypłat, przelewów i innych operacji, zarządzać rejestrem kont, ustawić przypomnienia lub przeglądać raporty budżetowania w oddzielnych kartach. Konta są tworzone domyślnie podczas tworzenia nowej bazy danych na dochody, oszczędności i wszelkiego rodzaju wydatki.
Pozwala na importowanie plików OFX, QFX, QIF i MT940 i obsługuje pliki CSV lub XML, dwa bardzo popularne formaty, które są jedynymi akceptowanymi przez bank.

Przypomnienia można ustawić jak wszystkie inne operacje. Oprócz dodawania opisu kiedy chcemy otrzymywać przypomnienia, można również dodać konkretne transakcje, jeśli musimy je zrealizować w określonym dniu. Możliwe jest również ustawienie przypomnień cykliczne, które mogą być idealnym rozwiązaniem dla regularnych płatności, takich np. jak czynsz. Aplikacja śledzi wszystkich transakcje i dostarcza szczegółowe raporty.

Program wymaga Java Runtime Environment (JRE) w wersji co najmniej 1.6 lub wyżej.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Hebrew, Italian, Lithuanian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Ukrainian.

You may also like...