Tray Weather 1.26.1 portable

Tray Weather

Tray Weather to prosta aplikacja do pobierania i wyświetlania informacji o pogodzie dla danej lokalizacji geograficznej w małym oknie dialogowym oraz w zasobniku systemowym Windows.

Po uruchomieniu aplikacja znajduje się w zasobniku systemowym, pokazując ikonę aktualnej pogody. Etykietka ikony na pasku zadań pokazuje lokalizację, opis pogody i temperaturę. Menu zasobnika zapewnia dostęp do okien dialogowych dotyczących pogody i konfiguracji. Jeśli wystąpił błąd sieci i nie można pobrać informacji, ikona na pasku zadań poinformuje o błędzie i wyświetli ikonę błędu.

Lokalizację komputera można uzyskać automatycznie korzystając z usług serwisu https://ip-api.com lub wprowadzić ręcznie, podając współrzędne szerokości i długości geograficznej. Informacje o pogodzie i mapach są uzyskiwane z OpenWeatherMap.

Aby uzyskiwać dane pogodowe dla Twojej lokalizacji w programie z portalu OpenWeatherMap musisz utworzyć darmowy klucz na tej stronie: LINK
Pamiętaj, że po zarejestrowaniu się w OpenWeatherMap i otrzymaniu klucza API, klucz ten może nie być ważny od razu. Jeśli wprowadzisz klucz API w aplikacji Tray Weather i otrzymasz błąd „host wymaga uwierzytelnienia”, musisz poczekać trochę dłużej, aż stanie się ważny.

Ikona zasobnika pokazująca aktualną ikonę pogody. W nocy i w bezchmurne dni pokazuje aktualną fazę księżyca, jako ikonę pogody.

Dla ikon pogody aplikacji dostępnych jest kilka różnych motywów ikon. Użytkownik może wybrać kolor motywów jednokolorowych.

UWAGA: aplikacja użyje pliku ini w tym samym folderze co plik wykonywalny, jeśli plik istnieje i można go zapisać. Możliwe jest więc korzystanie z aplikacji w „trybie przenośnym (portable)”, nawet jeśli została ona zainstalowana za pomocą instalatora, po prostu kopiując folder instalacyjny do innej lokalizacji i tworząc w nim pusty plik TrayWeather.ini. Zaleca się uruchomienie aplikacji przed utworzeniem pustego pliku, ponieważ wtedy ustawienie zostanie załadowane z rejestru systemu Windows i zapisane do pliku ini.

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Chinese (Simplified), English, French, German, Korean, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...